Strona główna Dom i Ogród Jakie meble ogrodowe dla seniora, który dużo czasu spędza w ogrodzie?

Jakie meble ogrodowe dla seniora, który dużo czasu spędza w ogrodzie?

2132
Meble ogrodowe

Dużo czasu spędzasz w ogrodzie? Spraw, aby był przytulny, wygodny i funkcjonalny. Jak to zrobić? Wybierając praktyczne meble ogrodowe – my podpowiemy ci jakie.

Jakie meble do ogrodu?

Zaczniemy od tego, co warto mieć w ogrodzie, aby go komfortowo urządzić. Podstawą jest oczywiście typowy zestaw mebli, czyli stół z krzesłami. Ich wielkość oraz ilość miejsc powinna być uzależniona od tego, ile osób korzysta z ogrodu oraz jak często zapraszasz gości. Jeśli posiadasz dużą rodzinę, warto byłoby pomyśleć o sofie i fotelach ogrodowych, zamiast o klasycznych krzesłach. Potrzebujesz jedynie wygodnego kącika? Wtedy klasyczne rozwiązania będą najlepsze.

Obowiązkowym meblem do ogrodu, gdy chcesz się w nim zrelaksować, jest wygodny fotel ogrodowy lub leżak. Mogą być też oba jednocześnie, wszystko zależy od tego, co wolisz robić – czytać, a może wylegiwać się na słońcu?

A skoro o tym już mowa, nie zapomnij o parasolu ogrodowym. Nadmierna ekspozycja na słońce nie jest wskazana, dlatego warto zadbać o to, aby zawsze móc przenieść się do cienia. Zwłaszcza jeśli jesteś po kilkugodzinnym pieleniu grządek czy sadzeniu roślin, wtedy trzeba się co pewien czas schronić przed słońcem.

Oprócz tego warto pomyśleć o ławeczce do ogrodu. Może być ustawiana obok ściany domu lub przy grządkach, aby móc podziwiać swoje kwiaty. A z bardziej praktycznych akcesoriów, radzimy zadbać o skrzynię ogrodową na narzędzia.

Tylko… gdzie to wszystko kupić, gdy nie masz ani siły, ani ochoty na chodzenie po sklepach budowlanych? Meble ogrodowe do wypoczynku wybierzesz online m.in. w sklepie Meblobranie.pl, a całe zamówienie zostanie dostarczone ci prosto do domu. Dodatkowym plusem jest to, że kupując przez internet, często można sporo zaoszczędzić.

Jak wybrać meble ogrodowe dla seniora?

Wiesz już, jakie meble ogrodowe wybrać, dlaczego czas na wskazówki, na co zwracać uwagę podczas ich zakupu. Takie meble powinny być wytrzymałe, odporne na czynniki atmosferyczne oraz łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Dobrze, aby przy okazji były jeszcze lekkie.

Dlatego to, co my rekomendujemy dla seniora, to meble ogrodowe technorattanowe lub plastikowe. Technorattan jest lekki, odporny zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury. Takich mebli nie trzeba na zimę chować, są plamoodporne, a ich czyszczenie to kwestia polania wodą i wytarcia szmatką.

Za jakością, idzie jednak cena. Dlatego alternatywą mogą być meble plastikowe. Ich trwałość może być zróżnicowana, dlatego zwracaj uwagę na jakość tworzywa. Plastik pod wpływem mrozu może pękać, więc gdy zaczną się przymrozki, trzeba go schować. Meble są jednak na tyle lekkie, że nie powinno stanowić to problemu.

A co z tak chętnie wybieranymi, drewnianymi meblami do ogrodu? Są ciężkie i wymagają impregnacji, dlatego jeśli wiesz, że konserwacja będzie sprawiać ci problemy, postaw na technorattanowe lub plastikowe wersje. Natomiast meble metalowe, choć trwałe, mogą okazać się zbyt ciężkie.

Jakie dodatki do ogrodu?

O jednym dodatku już pisaliśmy – to parasol ogrodowy, który należy do niezbędnego wyposażenia. A na co jeszcze warto postawić, gdy dużo czasu spędzać na tarasie, działce? Zdecydowanie na poduszki na meble, dzięki którym siedzenie na nich stanie się o wiele wygodniejsze. Poszewka w takich poduszkach pokryta jest specjalną powłoką, która zabezpiecza je przed plamami, zaciekami, wilgocią.

Warto też zadbać o oświetlenie, aby móc spędzać czas w ogrodzie także wieczorami, w ciepłe dni. Na koniec można niektóre rośliny posadzić w ozdobnych donicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here