Strona główna Czas dla siebie i Hobby Co trzeba wiedzieć kiedy wybieramy ogrodzenie wokół domu i ogrodu?

Co trzeba wiedzieć kiedy wybieramy ogrodzenie wokół domu i ogrodu?

2079
ogrodzenie wokół domu i ogrodu

Trendy panujące w architekturze ulegają zmianie, moda kształtuje stylistykę w jakiej stawiamy ogrodzenie wokół posesji. Najważniejsze jednak, aby było ono funkcjonalne i wpisywało się w konwencję domu i ogrodu. Czym kierować się w wyborze ogrodzenia?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ogrodzenia?

Dom wraz z ogrodem to nasza prywatna przestrzeń, rolą ogrodzenia posesji jest jej zabezpieczenie i ograniczenie dostępu osobom postronnym. Niezależnie od tego na jaki rodzaj ogrodzenia się decydujemy zawsze musi być solidne, trwałe oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Dobrze jeśli aspekt praktyczny idzie w parze z estetyką, ponieważ jest to wizytówka naszego domu. Niewłaściwe dobrane i wykonane może zepsuć pierwsze wrażenie, dlatego ogrodzenie powinno wpisywać się w stylistykę w jakiej utrzymany jest budynek i ogród, dobrze też jeżeli komponuje się z ogólną tendencją urbanistyczną naszej dzielnicy.

Warto pamiętać, że jeżeli struktura domu podąża za obowiązującą modą dobrym rozwiązaniem będzie ogrodzenie zgodne z obowiązującymi trendami, gdzie panuje obecnie beton i metal. Jednak nowoczesne ogrodzenia pasują również do domów klasycznych (kostbet.pl), popularne odcienie szarości, proste konstrukcje sprawdzą się doskonale w przypadku standardowych posesji.

Jak dopasować ogrodzenie do stylistyki domu i ogrodu?

Szeroki wybór gotowych produktów pozwala dopasować ogrodzenie do konwencji w jakiej utrzymana jest nasza cała działka. Domy i ogrody w stylu nowoczesnym wymagają projektów, które współgrają z często geometryczną, ostrą bryłą budynku. Ogrodzenia z elementami surowego betonu i metalu, ażurowe panele czy przęsła z aluminiowych profili idealnie podkreślają charakter takich budynków.

W przypadku domów o starszej konstrukcji lub utrzymanych w klasycznym stylu możemy zdecydować się na modułowy system ogrodzenia łupanego, gdzie faktura i kolor imitują naturalny kamień.

nowoczesne ogrodzenie

Które ogrodzenia są obecnie modne?

Na topie jest również obecnie cegła łupana, która jest idealnym materiałem do budowy elewacji, murków i ogrodzeń. Popularne są też przęsła wykonane z rozmaitych materiałów, poczynając od bogato zdobionych, ręcznie kutych, stalowych po płaskie lub wyprofilowane panele wykonane z cienkich prętów.

Oryginalne gazony doskonale wpisują się w stylistykę małej, ogrodowej architektury. Nadają posesji naturalny charakter, mogą spełniać zarówno rolę ogrodzenia, wydzielania pewnych elementów ogrodu jaki i pełnić funkcję donic ozdobnych.

modne ogrodzenie

Jak kształtują się koszty nowoczesnych ogrodzeń?

Koszt budowy ogrodzenia jest uzależniony od rodzaju użytego surowca, długości i wysokości. Elementy ogrodzenia z cegły, bloczków czy kamienia to stosunkowo kosztowna inwestycja, np. decydując się na mur wykonany z granitu o długości 10 m.b. musimy liczyć się z wydatkiem około od 6 000 zł do 7 000 zł. Ogrodzenie o takiej samej długości ze stalowych przęseł będzie nas kosztowało około od 5 000 zł do 6 000 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here