Strona główna Czas dla siebie i Hobby Do jakich prac warto mieć profesjonalne rękawice robocze?

Do jakich prac warto mieć profesjonalne rękawice robocze?

1462
Rękawiczki ogrodowe

Być może zastanawiałeś się lub zastanawiałaś nad tym, jak wiele jest na świecie różnego rodzaju rękawic roboczych i kto na co dzień używa ich do pracy. Rękawice robocze to nieodłączna część stroju każdej osoby pracującej w bezpośrednim kontakcie z brudzącymi substancjami. W jakich dokładnie zawodach używa się rękawic roboczych? I czy Ty przypadkiem nie potrzebujesz swoich?

Po co są rękawice robocze?

Są zawody i prace, których po prostu nie da się wykonać bez rękawiczek. Istnieją różne rodzaje rękawic – wykonane z grubego materiału, obite dodatkowo gumą, zwykłe rękawice gumowe oraz po prostu materiałowe. Rękawic używamy po to, aby ochronić ręce nie tylko przed brudem, ale również przed działaniem substancji szkodliwych dla naszej skóry, które mogą wywołać uczulenie, a w dłuższej perspektywie być przyczyną groźnych chorób. Zależnie od tego, jak duże jest natężenie tych substancji, dobra ochrona to podstawa. Dzisiejsze rękawiczki wykonane są nieprzepuszczalnych, ale wygodnych i elastycznych materiałów, które pozwalają pracować w nich przez wiele godzin.

Do jakich prac należy używać rękawic roboczych?

Być może z rękawicami roboczymi kojarzy Ci się widok mechanika samochodowego lub kogoś, kto pracuje przy budowie domu lub ma kontakt czynnikami bardzo brudzącymi. To prawda, w takich zawodach rękawice robocze są bardzo pożądane. Bez rękawic nie powinni się ruszać także drukarze, pracujący przy sitodruku, osoby wykonujące prace na ulicy przy robotach drogowych czy malarze (zarówno ci pokojowi, jak i artyści). Jednak to nie wszystko – możesz kupić specjalne rękawice robocze również do prac w ogrodzie i domu. Pracom w ogrodzie szczególnie służy wiosna, a z ogrodem kojarzy się przekopywanie, przesadzanie i cała „brudna robota”, którą trzeba wykonać na wiosnę. Ponieważ bez tego ani rusz, jeśli nie chcesz po takich szarżach przez tydzień odmywać brudu zza paznokci, rękawice są elementem obowiązkowym. Rękawice pomogą Ci w szybkim zakończeniu prac ogrodowych, bez potrzeby szorowania rąk kilka razy, aby domyć bród powstały na przykład przy przekopywaniu ziemi.

Jak dobrać rękawice robocze?

Jak już zostało wspomniane, na rynku istnieje szeroki wybór różnego rodzaju rękawic, wykonanych z rozmaitych materiałów. Dobra rękawica to taka, której będziesz mógł użyć kilka razy. Warto jednak przede wszystkim dobrać rękawicę do wymiaru swoich rąk. Jeśli czeka Cię praca, która będzie trwała kilka godzin (a takie niewątpliwie są prace ogrodowe), wygodna rękawiczka to podstawa. Większość rękawic jest wykonana z rozciągliwego materiału, który dopasowuje się do ręki, ale podstawowy rozmiar powinien być dobrany do Ciebie.

W przypadku prac ogrodowych warto jest wybrać rękawicę pokrytą warstwą gumy. Sprawi to, że ziemia nie będzie przenikać przez materiał i dużo łatwiej będzie Ci odczyścić rękawice po pracy, aby użyć ich drugi raz.

Pamiętaj także, żeby rękawiczki nie były za ciasne – odpowiednio dopasowana rękawiczka pomoże Ci pracować wiele godzin w odpowiednim komforcie.

1 KOMENTARZ

  1. Jak to do jakich? Do wszystkich, w których jest ryzyko, że zniszczy się sobie dłonie. Tylko rękawice trzeba dopasować do prac, jakie się wykonuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here