Strona główna Inne Telefon dla seniora z klapką, z przyciskami, z dużym wyświetlaczem. Na co...

Telefon dla seniora z klapką, z przyciskami, z dużym wyświetlaczem. Na co zwrócić uwagę, kupując telefon seniorowi?

693
telefon z klapka

Podczas wyboru telefonu do użytku przez seniora, warto zastanowić się, które aspekty związane z samym urządzeniem będą dla niego kluczowe. Jedni seniorzy będą przywiązywać wagę do wielkości klawiszy, natomiast dla innych najistotniejszy będzie głośnik. Na co więc zwrócić uwagę?

Telefon dla seniora z dużymi klawiszami i czytelnym wyświetlaczem

Wiele osób starszych ma problemy ze wzrokiem, dlatego dla nich najistotniejszą cechą telefonu będą duże, najlepiej podświetlane klawisze. Dzięki tym przyciskom seniorzy będą mogli bez problemu wybrać numer do danej osoby lub napisać wiadomość tekstową.

Telefon dla seniora z dużym wyświetlaczem, podobnie jak ten z dużymi przyciskami, będą preferowały osoby słabowidzące. Czytelny wyświetlacz zapewnia wygodę obsługi i dodatkowo nie męczy wzroku.

Komórka dla seniora z dobrym głośnikiem, mikrofonem i intuicyjnym menu

Rozmowa telefoniczna opiera się głównie na odbieraniu wrażeń dźwiękowych, dlatego telefon dla seniora, powinien posiadać dobry głośnik i mikrofon. Pozwoli to na prowadzenie rozmów telefonicznych komfortowo i wygodnie. Szczególnie istotne będzie to dla niedosłyszących osób starszych i takich, które noszą aparaty słuchowe.

Swoboda posługiwania się urządzeniem również należy do jednych z ważniejszych kwestii związanych z używaniem telefonu przez osoby starsze. Warto więc zwrócić uwagę, czy telefon posiada intuicyjne menu, tak aby senior mógł szybko dotrzeć do najważniejszych opcji urządzenia. Odgrywa to istotną rolę w sytuacjach nagłego pogorszenia stanu zdrowia i potrzeby wezwania pomocy.

Telefon komórkowy dla seniora z wytrzymałą baterią i solidną obudową

Częsta konieczność podłączenia komórki do ładowania może okazać się bardzo kłopotliwa dla osoby starszej, dlatego warto wybrać telefon dla seniora z dużą pojemnością akumulatora. Wytrzymała bateria pozwoli na rzadsze ładowanie. Solidna obudowa natomiast, będzie w stanie znieść ewentualne upadki, gdyż część osób starszych może mieć problemy z koordynacją.

Telefon dla seniora z klapką i przyciskiem SOS

Niektóre telefony komórkowe dla seniorów posiadają wbudowane dodatkowe opcje, które mogą ułatwiać im codzienne funkcjonowanie, należą do nich:

  • przycisk SOS wzywający służby ratunkowe lub wykonujący telefon do najbliższej osoby.
  • podpowiedzi głosowe i funkcja głośnomówiąca, które szczególnie pomocne są dla osób słabowidzących.

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu seniorów jest wybór telefonu komórkowego z klapką. Klapka chroni urządzenie przed uszkodzeniem ekranu, a jej zamknięcie kończy połączenie bez potrzeby wciskania klawisza. Dodatkowo wielu seniorów nie chce lub po prostu zapomina zablokować ekran komórki, a dzięki klapce dane w telefonie będą bezpieczniejsze i uniknie się przypadkowego wybrania numeru.

Przed zakupem wybranego modelu telefonu dla seniora, warto także porozmawiać z osobą starszą, aby lepiej poznać jej oczekiwania i preferencje dotyczące urządzenia, a jeśli jest taka możliwość to zaproponować wspólne zakupy, tak by senior mógł sprawdzić kilka modeli.

3 KOMENTARZE

  1. Z klapką zdecydowanie nie, to ma strasznie mały wyświetlacz 🙁 co z tego ze klawisze duże, jak babcia nic na telefonie nie widzi, jak ma zdjęcia wnuczków oglądać???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here