Strona główna Dom i Ogród Zegary na ścianę to także klimat i wystrój, przeglądamy zegary ścienne

Zegary na ścianę to także klimat i wystrój, przeglądamy zegary ścienne

3445

Do funkcji dzisiejszych zegarów nie należy już tylko wskazywanie godziny. Często pokazują także temperaturę pomieszczenia, datę, a przede wszystkim są ważnym elementem aranżacji wnętrz. Przeglądamy najbardziej popularne i stylowe zegary ścienne. Zobacz, które z nich warto wybrać do swojego mieszkania.

Jaki zegar ścienny wybrać?

Zegar do kuchni, do salonu lub pokoju dziecka, zegar duży lub mały, nowoczesny i designerski czy klasyczny antyk? To tylko część pytań, które musisz sobie zadać, gdy zaczniesz się zastanawiać nad wyborem zegara ściennego.

Przede wszystkim musisz pamiętać, że ma być on elementem wystroju wnętrza, dlatego powinien z nim współgrać i włączyć się w klimat, jaki panuje w danym pomieszczeniu. Przed podjęciem decyzji zastanów się, w jakim stylu wykonana została powierzchnia, na której chcesz go powiesić. Dobrze przyjrzyj się modelom zegarów ściennych przedstawionych na fabrykaform.pl/zegary-scienne i dopiero wybierz ten, który najbardziej pasuje do wnętrza twojego mieszkania.

Zegar ścienny w stylu retro

Ten typ zegara to jeden z najbardziej klimatycznych modeli. Jego starodawny styl przeniesie cię do lat 50., 60. lub 70., w których takie elementy dekoracji wisiały w szlacheckich dworkach. Najczęściej posiada bogato zdobioną tarczę z cyframi rzymskimi, dlatego jest niezwykle popularny wśród projektantów, którzy cenią sobie tę niebanalną ornamentykę. W podobnym stylu wykonane są niezwykle modne zegary dworcowe, które miłośnicy aranżacji montują już w prawie każdym pomieszczeniu.

zegar-ścienny-retro

Nowoczesny zegar ścienny ― czasomierz i element dekoracji

Totalną przeciwnością zegarów retro, są nowoczesne modele, które zachwycają swoim designerskim wyglądem. Wiele z nich idealnie wpasuje się do stylu minimalistycznego wnętrza, a także doda charakteru zimnym, modernistycznym ścianom. Nowoczesne zegary ścienne często wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak wskazywanie daty czy temperatury pomieszczenia, w którym się znajdują.

Zegar ścienny 3d ― idealny zegar dla dziecka

Wśród nowoczesnych modeli, można wyróżnić zegary 3d. Sprawdzą się one zarówno w modernistycznych wnętrzach jak i pokojach dla dzieci, gdzie ożywią ścianę i wprowadzą w szalony dziecięcy klimat. W ofertach producentów można znaleźć przeróżne wzory tego typu zegara, który mimo nieregularnego kształtu tarczy nie traci swojej wyrazistości.

zegar-ścienny-3d

Drewniane zegary wahadłowe i z kukułką

Zegar ścienny z kukułką to klasyk, który jeszcze parę lat temu królował w każdym polskim domu. Wykonany najczęściej z drewna, urozmaicony bogatymi motywami roślinnymi zdobił ściany babcinego mieszkania. Zarówno ten typ zegara jak i model wahadłowy charakteryzuje specyficzny dźwięk (gong lub kukanie), który można usłyszeć o pełnych godzinach. Te czasomierze sprawdzają się nie tylko jako stylowe elementy wnętrza, ale także wprowadzają swobodną, beztroską atmosferę.

zegar-ścienny-wahadło-z-kukułka

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here