Strona główna Dom i Ogród Pojemniki i skrzynki na rośliny: kwiaty, byliny… Czyli co przyda się w...

Pojemniki i skrzynki na rośliny: kwiaty, byliny… Czyli co przyda się w ogrodzie?

2147
ogrodnictwo

Zajmowanie się ogrodem to hobby wielu osób. Zadbany ogród jest miejscem, w którym można się zrelaksować, spędzić przyjemnie czas w gronie bliskich, czy hodować różnego rodzaju rośliny. Bujna roślinność, piękne kwiaty oraz zdrowe drzewka są dumą nie jednego pasjonata ogrodnictwa. By odpowiednio zadbać o wszystkie rośliny warto posiadać odpowiednie akcesoria, takie jak pojemniki, czy skrzynki. Co jeszcze może się przydać podczas prac w ogrodzie?

Co może przydać się w ogrodzie?

Akcesoriów, które mogą być przydatne w ogrodzie jest naprawdę wiele. Do niedawna donice i różne pojemniki stawiano przede wszystkim na tarasach i balkonach, jednak coraz częściej używa się ich także w ogrodach. Jednak zanim posadzimy dane rośliny w wybranym przez nas miejscu, musimy je przetransportować do swojego ogrodu, a najlepiej nadają się do tego pojemniki na byliny, kwiaty i drzewka. Tego typu rzeczy warto szukać w internecie, pojemniki i skrzynki dla ogrodnictwa oferuje Bekuplast.com.

Zwłaszcza przy samodzielnym zakładaniu ogrodu warto zaopatrzyć się w tego rodzaju akcesoria, gdyż możne nam to znacznie ułatwić pracę. W dodatku odpowiednio zaprojektowane pojemniki gwarantują optymalną wentylację, która jest bardzo istotna w przypadku wielu roślin.

Rośliny w pojemnikach

Odpowiednie pojemniki, takie jak donice i skrzynki mogą stanowić piękną ozdobę ogrodu. W połączeniu z odpowiednio dobranymi roślinami mogą stworzyć bardzo efektowną kompozycję. Dużą zaletą tego rozwiązania jest mobilność roślin posadzonych w pojemnikach. W każdej chwili możemy przenieść je w inne miejsce bez konieczności przesadzania, a tym samym ryzyka uszkodzenia korzeni.

Tradycyjnie w donicach sadzi się rośliny pokojowe, ale to nie jedyny rodzaj, który może rosnąć w takich warunkach. Do sadzenia w pojemnikach nadają się zarówno rośliny jednoroczne uprawiane z rozsady, jak i dwuletnie, czy wieloletnie zimujące w pomieszczeniach. Szkółki roślinne posiadają w ofercie wiele karłowatych roślin, które można sadzić zarówno w ogrodach skalnych, jak i w różnego rodzaju pojemnikach, należą do nich drzewa, krzewy, byliny i pnącza. Dużą popularnością cieszą się także zioła i rośliny przyprawowe, które najczęściej uprawiane są w doniczkach i skrzynkach.

W jakich pojemnikach można sadzić rośliny ogrodowe?

Jeśli chodzi o typy pojemników, w których możemy sadzić różnego rodzaju rośliny, to wyboru są drewniane skrzynie, donice ceramiczne, kosze z włókna kokosowego, wikliny lub bambusa, a także pojemniki metalowe lub szklane. Rodzaj pojemnika należy odpowiednio dobrać do danej rośliny, a także charakteru ogrodu. Trzeba także pamiętać o właściwościach materiałów, z których wykonane są konkretne pojemniki i tak dla roślin całorocznych najlepsze są pojemniki mrozoodporne. Ważne jest by w dnie donic znajdowały się otwory odpływowe. Koniecznie trzeba tez dobierać odpowiednią wielkość pojemników do bryły korzeniowej rośliny.

1 KOMENTARZ

  1. Skrzynki, skrzyneczki to jedne z lepszych dekoracji w ogrodzi. Powinniście na pewno w takie się zaopatrzyć;) Nie każda roślina oczywiście takich dekoracji wymaga. U mnie jednak większość roślin jest w skrzynkach. Najbardziej i tak podoba mi się moja piwonia shirley temple. Przepięknie się prezentuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here