Strona główna Czas dla siebie i Hobby Gdzie na rower, kiedy jesteś na wakacjach? Spokojne i łatwe trasy rowerowe...

Gdzie na rower, kiedy jesteś na wakacjach? Spokojne i łatwe trasy rowerowe w wypoczynkowych kurortach

1993
Senior na rowerze

Od wylegiwania się na leżaku wolisz aktywny wypoczynek? Mamy dla ciebie propozycję – wycieczki rowerowe. Sprawdź, jakie spokojne i łatwe trasy rowerowe znajdziesz w rekreacyjnych kurortach.

Wycieczki rowerowe podczas wakacji

Jedziesz na wakacje do wypoczynkowego kurortu, lecz nie masz jak przewieźć roweru? To nie problem, ponieważ w większości przypadków możesz go wypożyczyć. Taką usługę oferują nie tylko wyspecjalizowane w tym wypożyczalnie, ale również pensjonaty, hotele, ośrodki rekreacyjne. Najczęściej rower można wynająć zarówno na jeden, jak i na kilka dni, zwykle im dłuższy czas wypożyczenia, tym korzystniejsza cena za dzień.

Chcielibyśmy jedynie zwrócić uwagę na to, że w wypożyczalniach łatwiej będzie znaleźć rower dopasowany do twoich potrzeb. Ich pracownicy pomogą wybrać odpowiedni model, a także od razu ustawią siodełko, kierowcę tak, aby nadwyrężać stawów podczas jazdy. Dlatego jeśli masz taką możliwość, skorzystaj z ich usług. A teraz zobacz, jakie trasy rowerowe znajdziesz w wybranych regionach Polski.

Trasy rowerowe w Beskidach

Na początek sprawdź spokojne trasy rowerowe w Beskidach >>> krzysztofskok.pl/rowerem-w-beskidy-trasy-wycieczki-jaki-rower. W tym poradniku, oprócz konkretnych propozycji, znajdziesz także wskazówki dotyczące jazdy na rowerze w górach – pamiętaj, że twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

A co my polecamy? Jeśli wakacje spędzasz w okolicy Wisły bądź Ustronia, rekomendujemy Wiślaną Trasę Rowerową, która jest przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych. To świetna propozycja dla tych osób, które uwielbiają wycieczki krajoznawcze.

Ponadto wiele mniejszych tras znajdziesz w Istebnej, Ustroni, Wiśle i w Żywcu.

Trasy rowerowe w Bieszczadach

Bieszczady to kierunek chętnie wybierany przez osoby, które cenią sobie spokój oraz kontakt z przyrodą. A jak najlepiej poznać ten rejon? Oczywiście na rowerze! Na początek mamy jednak przestrogę – wiemy, ze często istnieje pokusa, aby wypady zacząć od Bieszczadzkiego Parku Narodowego, trzeba jednak wiedzieć, że tam nie ma tras rowerowych, poruszać można się tylko po drogach publicznych.

Gdzie w takim razie wyruszyć? Można zacząć od trasy z Leska nad Jezioro Myczkowieckie, która nie jest ani zbyt długa, ani wymagająca. Cały czas jedzie się asfaltową nawierzchnią, co jednocześnie nie oznacza, że będzie nudno, wręcz przeciwnie, po drodze są piękne widoki.

Polecamy również Transgraniczną Trasę Rowerową Komańcza – Medzilaborce.

Trasy rowerowe na Mazurach

Gdzie jak gdzie, ale na Mazurach tras rowerowych nie brakuje – niezależnie od tego, w którym rejonie nocujesz, bez problemu znajdziesz ciekawe propozycje. Na zachętę, mamy ich kilka, a pierwsza z nich to Pętla Szeroki Bór. To miejsce, w którym nie spotkasz wielu turystów i jednocześnie panuje przyjemny mikroklimat.

Wybrałeś się do Mrągowa? W takim razie obowiązkowym wakacyjnym punktem do odhaczenia powinna być wyprawa po szlaku wokół jeziora Juno. Choć sama trasa jest niedługa, ponieważ ma tylko 21 km, po drodze spotkasz tyle atrakcji, że na wycieczkę warto zaplanować cały dzień.

Będąc na Mazurach, nie sposób też pominąć Pętli Wojnowskiej, która rozpoczyna się w Rucianem-Nidzie. Co prawda jest wymagająca, ponieważ jej pokonanie trwa ok. 6 godzin, możesz jednak przeznaczyć na wyprawę cały dzień i robić po drodze częstsze przerwy.

1 KOMENTARZ

  1. Już nie mogę się doczekać wiosny i lata! Bardzo lubimy z przyjaciółkami jeździć na rowerach. W tym roku mam plan wyciągnąć je na Mazury, mam nadzieje, że się zgodzą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here