Strona główna Czas dla siebie i Hobby Co to jest karta seniora, jak wyrobić i co daje karta seniora?

Co to jest karta seniora, jak wyrobić i co daje karta seniora?

3569
Seniorzy

Masz skończone 60 lat, jesteś na emeryturze i zastanawiasz się jak kreatywnie spędzić czas? Wiele emerytów ma problem z rozplanowaniem sobie wolnego czasu, gdy są już oderwani od rutyny zawodowej. Emerycie! A czy kiedykolwiek słyszałeś o karcie seniora? Nie? W niniejszym artykule przedstawimy ci najlepsze korzyści z posiadania karty dla seniora. Wiele emerytów zaczęło korzystać z tej karty i są zadowoleni z atrakcji, jakie karta seniora oferuje. Jeśli chcesz zaplanować swój czas w korzystny sposób to zapraszam do czytania.

Karta seniora – co to jest?

Jest to nic innego jak karta upoważniająca do nielicznych zniżek w całej Polsce. Posiadacze takiej karty dla seniora mają możliwość korzystania z różnych atrakcji począwszy od turystyki, a skończywszy na rekreacji. „Czy wyrobienie takiej karty jest płatne?” Na dobrą sprawę wyrobienie karty dla seniora jest zupełnie bezpłatne, oraz nie wiąże się z podejmowaniem zobowiązań ze strony posiadacza takiej karty. Jedynie, co należy zrobić to wypełnić specjalny formularz i wysłać na wskazany adres. Podczas wypełniania wniosku o wyrobienie karty seniora, należy zwrócić uwagę na poszczególne kryteria, ponieważ karta będzie służyła na bardzo długo.

W jaki sposób mam wyrobić kartę dla seniora?

Wyrobienie karty seniora jest zupełnie proste. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.glosseniora.pl, wypełnić specjalny formularz, w którym będzie trzeba wypisać wszystkie dane osobowe, wysłać drogą pocztową na podany adres znajdujący się na stronie internetowej i voilà! Karta powinna zostać wysłana na wskazany adres zamieszkania w ciągu kilku dni. Można także odwiedzić specjalne punkty znajdujące się w danym mieście. Oprócz wymienionej wyżej Ogólnopolskiej Karty Seniora istnieje jeszcze Miejska Karta Seniora zapewniająca ulgi w różnych punktach danego miasta.
Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości odnoście karty dla seniora, można także skontaktować się z biurem obsługi klienta i dowiedzieć się więcej na temat tej karty.

Co daje karta seniora?

Tak jak wcześniej było pisane, karta seniora daje wiele korzyści. Dla osób chcących zdrowo wypocząć polecane są specjalne Sanatoria i Uzdrowiska– są to specjalne miejsca, w których każdy emeryt może zdrowo i bezpiecznie wypocząć. Znajdzie się też miejsce dla seniorów lubiących podróże – jeśli są posiadaczami takiej karty dla seniora, to umożliwia im korzystanie ze specjalnych zniżek na turystykę i noclegi. Sztuka i Kultura również znajduje się na liście polecanych atrakcji. Oprócz rekreacji, turystyki i sztuki, zniżki obejmują też apteki i transport publiczny. Te dwie promocje są najważniejsze, ponieważ korzystamy z nich na co dzień. Jak widać, karta dla seniora jest najlepszą opcją, by korzystać z wolnego czasu i ułatwić życie każdego emeryta. Dlaczego? Nie dość, że seniorzy mogą aktywnie spędzać czas, to jeszcze płacą mniej.

3 KOMENTARZE

  1. Chciałam namówić moją babcię na taką kartę, ale mi powiedziała, że boi się zakładać, bo boi się oszustwa. Gdy powiedziałam jej, że trzeba tylko podać swoje dane osobowe przy zakładaniu konta to odmówiła… Może chodzi o to, że starsze osoby boją się podawać takich rzeczy obcym ludziom? Co sądzicie?

    • Nie , nie wystarczy. Osoba po 60 roku życia (senior) może być aktywna i nadal pracować nie będąc jeszcze na emeryturze . Mając kartę seniora może korzystać z podobnych przywilejów jak jej koledzy i koleżanki, którzy postanowili po 60 roku życie przejść na emeryturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here