Strona główna Czas dla siebie i Hobby Co to jest karta seniora, jak wyrobić i co daje karta seniora?

Co to jest karta seniora, jak wyrobić i co daje karta seniora?

253
Seniorzy

Masz skończone 60 lat, jesteś na emeryturze i zastanawiasz się jak kreatywnie spędzić czas? Wiele emerytów ma problem z rozplanowaniem sobie wolnego czasu, gdy są już oderwani od rutyny zawodowej. Emerycie! A czy kiedykolwiek słyszałeś o karcie seniora? Nie? W niniejszym artykule przedstawimy ci najlepsze korzyści z posiadania karty dla seniora. Wiele emerytów zaczęło korzystać z tej karty i są zadowoleni z atrakcji, jakie karta seniora oferuje. Jeśli chcesz zaplanować swój czas w korzystny sposób to zapraszam do czytania.

Karta seniora – co to jest?

Jest to nic innego jak karta upoważniająca do nielicznych zniżek w całej Polsce. Posiadacze takiej karty dla seniora mają możliwość korzystania z różnych atrakcji począwszy od turystyki, a skończywszy na rekreacji. „Czy wyrobienie takiej karty jest płatne?” Na dobrą sprawę wyrobienie karty dla seniora jest zupełnie bezpłatne, oraz nie wiąże się z podejmowaniem zobowiązań ze strony posiadacza takiej karty. Jedynie, co należy zrobić to wypełnić specjalny formularz i wysłać na wskazany adres. Podczas wypełniania wniosku o wyrobienie karty seniora, należy zwrócić uwagę na poszczególne kryteria, ponieważ karta będzie służyła na bardzo długo.

W jaki sposób mam wyrobić kartę dla seniora?

Wyrobienie karty seniora jest zupełnie proste. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.glosseniora.pl, wypełnić specjalny formularz, w którym będzie trzeba wypisać wszystkie dane osobowe, wysłać drogą pocztową na podany adres znajdujący się na stronie internetowej i voilà! Karta powinna zostać wysłana na wskazany adres zamieszkania w ciągu kilku dni. Można także odwiedzić specjalne punkty znajdujące się w danym mieście. Oprócz wymienionej wyżej Ogólnopolskiej Karty Seniora istnieje jeszcze Miejska Karta Seniora zapewniająca ulgi w różnych punktach danego miasta.
Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości odnoście karty dla seniora, można także skontaktować się z biurem obsługi klienta i dowiedzieć się więcej na temat tej karty.

Co daje karta seniora?

Tak jak wcześniej było pisane, karta seniora daje wiele korzyści. Dla osób chcących zdrowo wypocząć polecane są specjalne Sanatoria i Uzdrowiska– są to specjalne miejsca, w których każdy emeryt może zdrowo i bezpiecznie wypocząć. Znajdzie się też miejsce dla seniorów lubiących podróże – jeśli są posiadaczami takiej karty dla seniora, to umożliwia im korzystanie ze specjalnych zniżek na turystykę i noclegi. Sztuka i Kultura również znajduje się na liście polecanych atrakcji. Oprócz rekreacji, turystyki i sztuki, zniżki obejmują też apteki i transport publiczny. Te dwie promocje są najważniejsze, ponieważ korzystamy z nich na co dzień. Jak widać, karta dla seniora jest najlepszą opcją, by korzystać z wolnego czasu i ułatwić życie każdego emeryta. Dlaczego? Nie dość, że seniorzy mogą aktywnie spędzać czas, to jeszcze płacą mniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here