Strona główna Czas dla siebie i Hobby Telefon dla seniora — 5 popularnych modeli

Telefon dla seniora — 5 popularnych modeli

640
Wnuczka pokazująca dziadkowi telefon

Zwykle osobom starszym trudno jest nadążyć za dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością i posługiwać się technologią, której nie było w czasach ich młodości. Chociaż część seniorów chętnie i z niemałymi sukcesami uczy się nowych rzeczy, to przede wszystkim najistotniejszą kwestią dla osoby starszej związaną z używaniem telefonu jest możliwość kontaktu z bliskimi. Poznaj 5 najpopularniejszych modeli telefonów dla seniora.

Jaki telefon dla seniora będzie odpowiedni?

Wiele współczesnych modeli telefonów komórkowych dla seniorów oprócz podstawowej funkcji prowadzenia rozmowy ma również dodatkowe udogodnienia, które znacznie ułatwiają codzienne życie, a szczególnie są pomocne w sytuacjach awaryjnych.

Jaki telefon dla seniora będzie odpowiedni? Poniżej przedstawiamy 5 najpopularniejszych modeli.

1. Telefon komórkowy dla seniora Maxcom MM715

Marka Maxcom to zdecydowany lider w branży telefonów komórkowych dla seniorów. Model Maxcom MM715 posiada bardzo duże klawisze i ekran o przekątnej 1,8 cala. Ten telefon komórkowy dla seniora jest wyposażony m.in. w kalendarz, radio, notatnik oraz przycisk SOS, który umożliwia szybkie wezwanie pomocy w nagłej sytuacji. W zestawie z telefonem jest wodoodporna bransoleta, którą osoba starsza może nosić na nadgarstku. Bransoleta również posiada specjalny przycisk SOS.

2. Telefon dla seniora myPhone Rumba 2

To telefon dla seniora z klapką, który posiada bardzo wytrzymały akumulator. Bateria jest w stanie wytrzymać nawet tydzień bez konieczności jej ładowania. Dzięki temu, że telefon ma klapkę, głośnik znajduje się bardzo blisko ucha, co ułatwia swobodę rozmowy. Ponadto ekran główny jest chroniony przed uszkodzeniami, kiedy się go nie używa. Ten model został wyposażony w czytelny ekran i duże klawisze, które posiadają funkcję przypisywania kontaktów z książki adresowej.

3. Telefon myPhone Halo Q (2G)

Na uwagę zasługuje model myPhone Halo Q (2G), który można nazwać klasycznym telefonem dla babci lub dziadka. Jest to telefon dla seniora z dużym wyświetlaczem. Urządzenie posiada lekką i smukłą obudowę, co zapewnia komfort użytkowania. Telefon jest wyposażony w przycisk SOS, który pozwala szybko połączyć się ze wybranym numerem telefonu. Dodatkowo ten telefon komórkowy dla seniora ma m.in. funkcję głośnomówiącą, radio oraz aparat fotograficzny.

4. Nokia 230 Dual SIM dla babci i dziadka

Jeśli Twój dziadek lub babcia radzą sobie lepiej z obsługą urządzeń mobilnych, możesz kupić im Nokię 230 Dual SIM, która posiada bardzo dobre parametry techniczne. Telefon ten ma duży ekran o przekątnej 2,8 cala z wyświetlaczem HighColor z 16-bitową paletą barw. Dodatkowo komórka jest wyposażona w funkcję Dual SIM i aparat 2 Mpix, a akumulator wytrzymuje 528 godzin czuwania oraz pozwala na maksymalny czas rozmowy nawet do 23 godzin.

5. Telefon dla seniora Alcatel 2019

Bateria tego telefonu dla osoby starszej potrafi wytrzymać w stanie czuwania do 350 godzin i nawet 16 godzin podczas trwania rozmowy. Ten model ma również wbudowany aparat o rozdzielczości 2 Mpix. Jego dodatkowe funkcje to m.in.: podpowiedzi głosowe, przycisk SOS, a także możliwość nagrywania filmów. Ten telefon dla seniora posiada duże przyciski oraz trwałą i odporną na zniszczenia obudowę.

Wybierając telefon dla seniora, warto wziąć pod uwagę jego umiejętność posługiwania się nowoczesnymi urządzeniami. Warto jednak zadbać, aby obsługa telefonu komórkowego przez osobę starszą była dla niej w pełni komfortowa.

1 KOMENTARZ

  1. myPhone Rumba 2? A ja myślałam, że ktoś tu omyłkowo wstawił odkurzacz do zestawienia xD Niektóre telefony wydają się spoko, wytrzymałość baterii aż szokuje O_O

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here