Strona główna Czas dla siebie i Hobby Serial dla seniora, które seriale najpopularniejsze wśród starszych osób?

Serial dla seniora, które seriale najpopularniejsze wśród starszych osób?

3024
Pilot od telewizora

Seriale telewizyjne, to doskonały sposób na to, by jakoś zająć sobie czas. Sięgają po nie osoby w różnym wieku – dzieci, nastolatkowie, dorośli, a także osoby starsze. O ile kiedyś, takie programy oglądało się głównie w telewizji, obecnie szersze pole możliwości daje internet. Warto z tego skorzystać, ale wcześniej dobrze jest zastanowić się nad tym, które seriale cieszą się największą popularnością, wśród seniorów. Co mogą oni oglądać online?

Seriale dla seniorów online – gdzie oglądać?

Telewizja od lat była głównym źródłem transmisji filmów oraz seriali, które o określonej porze dnia, gromadziły przed odbiornikami rzesze oglądających. Zmieniło się to już jakiś czas temu, głównie za sprawą rozwoju rynku VOD, czyli serwisów internetowych, oferujących wideo na życzenie. Największym zainteresowaniem ta forma oglądalności cieszy się wśród osób młodych i w wieku średnim, najprawdopodobniej z racji tego, że lepiej radzą sobie z obsługą komputerów. Oczywiście seriale dla seniorów są także w internecie, dlatego warto uczyć się internetu także w starszym wieku, co może pomóc w życiu codziennym, przy załatwianiu spraw urzędowych, a także w rozrywce.

Stron z filmami i serialami online nie brakuje, warto z nich korzystać, głównie z racji tego, że ma się większą swobodę i szerszy wybór. Nie jest się ograniczonym do ustalonego programu telewizyjnego, więc obejrzenie ulubionego serialu może odbyć się w dowolnym momencie. Warto przyjrzeć się popularnym tytułom, które cieszą się największą popularnością wśród seniorów.

Wspaniałe stulecie

Jest to jeden z najpopularniejszych tureckich seriali, które wzbudziło kontrowersje w Turcji, ale poza nią stało się jednym w chętniej oglądanych. Fabuła osadzona jest w czasach historycznych i opowiada o panowaniu Sułtana Sulejmana Wspaniałego. Główną osią opowieści są historię z życia w haremie oraz liczne intrygi na szczeblu politycznym i uczuciowym.

Medyceusze: Władczy Florencji

Medyceusze byli jedną z najznakomitszych rodzin florenckich i jednocześnie byli także promotorami wielu znanych artystów i wynalazców. Na czele rodziny, po śmierci poprzednika, staje młody Kosma, który musi zmagać się z intrygami oraz niechęcią zarówno ze strony własnej rodziny, jak i szlachty oraz konfliktów z kościołem.

Prosto w serce

Jest to produkcja polska, która regularnie emitowana jest w telewizji, jednak z powodzeniem można o dowolnej porze oglądać poszczególne odcinki także online. Fabuła skupia się na postaci młodej bokserki, która z powodu kontuzji, musiała zrobić przerwę w karierze i podjęła się pracy w firmie deweloperskiej. Jest opowieść o życiu, a także o miłości o połączeniu dwóch osób o różnej historii i charakterach.

Na dobre i na złe

Zdecydowanie jest to jeden z najpopularniejszych seriali medyczno-obyczajowych, który nieprzerwanie emitowany jest od 1999 roku i doczekał się już 21 sezonów, a 22 ma wyjść jeszcze w tym roku. Przygody i perypetie leśnogórskiego szpitala zna chyba większość z nas – przyjaźń, miłość, a czasem i wielkie dramaty.

Na Wspólnej

Kolejny serial polskiej produkcji, cieszący się dużą popularnością. Emitowany jest od 2003 roku, aż do dziś. Osią serialu była opowieść o grupie przyjaciół, dawnych wychowanków domu dziecka, którzy zakładają spółdzielnię zarządzającą apartamentowcem, przy tytułowej ulicy Wspólnej. To perypetie wielu ludzi i wielu rodzin, radości oraz smutki, chwile wspaniałe i takie, które ocierają się o grozę. Innymi słowy – życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here