Strona główna Czas dla siebie i Hobby Tanie loty dla seniora? Jakie zniżki oferują linie lotnicze dla seniorów?

Tanie loty dla seniora? Jakie zniżki oferują linie lotnicze dla seniorów?

2982
Seniorzy z plecakami

Znalezienie tanich lotów dla seniorów to wbrew pozorom nie jest takie łatwe zadanie. Zniżki na bilety dla osób starszych owszem są, ale raczej w pociągach czy w autobusach. O rabatach dla seniorów mówi się rzadko, bo niewiele linii lotniczych się na nie decyduje. Gdzie więc można znaleźć tańsze loty dla seniorów i kiedy warto szukać biletów, żeby jak najwięcej zaoszczędzić?

Tanie loty dla seniorów – z jakimi liniami?

Niestety większość przewoźników nie zapewnia rabatów dla osób starszych. W Polsce bilety lotnicze w dobrych cenach dla seniorów oferują często linie LOT i są właściwie w mniejszości. Linie niskobudżetowe zazwyczaj nie mają specjalnych promocji ze względu na wiek. LOT najczęściej ma tańsze bilety dla seniorów, ale na dłuższych trasach. Wysokość zniżki ustalana jest przez przewoźnika indywidualnie, maksymalnie może ona wynieść kilkadziesiąt procent (np. do 25%). Warto więc dopytywać się u źródeł, kto może liczyć na tańszy bilet i jakie wymagania należy spełnić, aby go otrzymać. Głównym warunkiem jest tutaj wiek, pasażer z reguły musi mieć co najmniej 60 lat.

Jak kupić tani bilet lotniczy dla seniora?

Tanie bilety może teraz kupić każdy, bez względu na wiek. Warto zatem stosować się do ogólnie przyjętych sposobów, dzięki którym można zaoszczędzić na kosztach podróży. Trzeba jednak brać przy tym pod uwagę to, w jakiej kondycji są osoby starsze, ponieważ nie zawsze będą one mogły skorzystać ze wszystkich połączeń. Jak więc zaoszczędzić na biletach lotniczych?

Kupowanie biletów lotniczych z wyprzedzeniem

Planując podróż należy ze sporym wyprzedzeniem pomyśleć o zakupie biletu. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą sumę zwłaszcza a lotach międzykontynentalnych. Przyjmuje się, że bilety trzeba kupić na 3-6 miesięcy przed wylotem. Warto być przy tym elastycznym, czyli nie trzymać się ściśle konkretnych dni wylotu i przylotu, a swój zakres poszukiwań zawęzić jedynie do miesiąca. Czasem wystarczy 1 dzień różnicy, by bilet był tańszy nawet o kilkaset złotych.

Bilety lotnicze poza sezonem są tańsze

Podróżowanie w sezonie wakacyjnym, kiedy wyjeżdża najwięcej osób, nie jest dobrym pomysłem. Wtedy bilety są zwyczajnie najdroższe. Podobnie w okolicach świąt, szczególnie w grudniu. Lepiej więc zaplanować podróż na miesiące, kiedy bilety lotnicze są tańsze. Wiele oczywiście zależy od kierunku, ale w większości tańsze połączenia są jesienią, zimą i wczesną wiosną. Ważne jest także to, na który dzień tygodnia chcemy kupić bilet. Okazuje się bowiem, że najdroższe są bilety kupione na weekend. Wtedy lata najwięcej osób. Warto więc pomyśleć o wylocie między wtorkiem a czwartkiem, ceny biletów naprawdę są wtedy niższe.

Mniejsze lotniska są tańsze

Nie bez znaczenia jest też wybór lotniska. W dużych miastach jest ich zazwyczaj po kilka. Te największe, które zlokalizowane są blisko jakiejś aglomeracji są zwyczajnie najdroższe w utrzymaniu, stąd też wyższe ceny biletów. Lepiej więc zdecydować się na mniejsze porty lotnicze, które w większości są dobrze skomunikowane z centrum. W tym przypadku jednak warto wziąć pod uwagę zdrowie seniora, ponieważ podróż z lotniska do miejsca docelowego może zająć trochę czasu, a już sama podróż potrafi zmęczyć.

1 KOMENTARZ

  1. My poza sezonem kupujemy. W środku wakacji i tak wszędzie są tłumy, a przeciskanie się przez nastolatków robiących sobie zdjęcia czy facetów pijących piwo na ulicy to dla nas żadna przyjemność. No i w listopadzie czy w marcu upały tak nie dokuczają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here