Strona główna Dom i Ogród Salon z łazienkami, market budowlany… gdzie kupować płytki i wyposażenie do łazienki?

Salon z łazienkami, market budowlany… gdzie kupować płytki i wyposażenie do łazienki?

2882
Łazienka w beżowej kolorystyce

Profesjonalne salony z łazienkami mają swoich projektantów, którzy chętnie przychodzą z pomocą w doborze płytek, ceramiki i armatury do łazienki. Ale czasem nam się nie wydaje, że nie tylko dzięki nim jesteśmy w stanie zagospodarować estetyczną przestrzeń łazienki. W sukurs przychodzą markety budowlane. Tylko pozostaje jeszcze pytanie, które z tych rozwiązań jest lepsze?

Salon z łazienkami – czy to dobre rozwiązanie?

W salonie można zobaczyć gotowe projekty łazienek, które są przygotowane w formacie 3D. Dzisiaj wiele salonów oprócz tego, że dysponuje projektami, prowadzi profesjonalne doradztwo w kwestii armatury. Salon z łazienkami Bellamica oferuje fachową pomoc podczas zakupów, co na pewno docenią klienci, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów co do ostatecznego wyglądu pomieszczenia.

W profesjonalnym salonie z łazienkami można od razu zobaczyć jak projekt będzie wyglądał w rzeczywistości. Nieraz zdarza się, że nie można dostać wyposażenia łazienki czy płytek. Wiele sklepów decyduje się wtedy zamówić elementy, których potrzebuje klient, tak, by wyszedł zadowolony.

Płytki i wyposażenie łazienki z marketu budowlanego

Jak wiadomo ceny w marketach znacząco różnią się od cen w lokalnych salonach z łazienkami. Dlaczego tak się dzieje? Czy produkty z marketu faktycznie są gorszej jakości? Częściowo dlatego ceny w marketach budowlanych są niższe, ponieważ zamawiane są takie ilości produktów, których nigdy nie przebiją lokalni sprzedawcy. Oczywiście koszty logistyczne są tu nieporównywalnie niższe niż w przypadku salonu z łazienkami. Producentowi też o wiele łatwiej jest przyznać rabat na płytki czy armaturę.

Inną stroną medalu jest też fakt, że producenci do marketów budowlanych wypuszczają tak naprawdę podobne produkty tylko nieco odchudzone niż te wysyłane do salonów. Chodzi tu naturalnie o gorszą jakość wyposażenia do łazienki. Wiąże się to z tym, że producenci chcą obniżyć jak najbardziej koszty produkcji.

Armatura do łazienki

Jaka jest jakość armatury i wyposażenia łazienki z marketu budowlanego?

Wielu klientów na pewno mogłoby się tu pochwalić jak uszczelki z marketów budowlanych pękały na pół, drzwi do kabin prysznicowych zacinały się, a baterie łamały. Niestety to częste przypadki mimo że producenci renomowanych firm starają się swoje akcesoria wprowadzać do obiegu sieciowego.

Nie można nie napisać tu o jeszcze jednym fakcie – armatura z marketu i wyposażenie łazienki są trudniejsze do zareklamowania. W markecie naturalną sprawą jest, że przy próbie zgłoszenia reklamacji nikt nie okaże zainteresowania klientem.

Plusy kupowania armatury i płytek w salonie z łazienkami

Na pewno ogromnym plusem płytek i armatury z salonu będzie jego jakość. Od niej głównie zależy czy do salonu będą wracali klienci. Zawsze w salonie z łazienkami istnieje też możliwość negocjowania cen czego o markecie absolutnie nie da się powiedzieć. Warto też wspomnieć o tym, że wiedza sprzedawców i sama obsługa klienta są tu na najwyższym poziomie (a co za tym idzie nie ma problemu ze zwrotem towaru). Dobranie części zamiennych w salonie z łazienkami nie niczym przekraczającym możliwości sprzedających, a promocje, które się tam trafiają są faktycznymi promocjami, a nie rabatami ukrytymi w kosztach.

1 KOMENTARZ

  1. Osobiście wolę robić zakupy w salonach z łazienkami, bo przynajmniej mają tam ładne i oryginalne wyposażenie. A jak kupię coś w markecie budowlanym, to potem się okazuje, że połowa moich koleżanek ma to samo w domu… 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here