Strona główna Czas dla siebie i Hobby Netflix dla seniora – jak korzystać z platformy VOD, co można obejrzeć?

Netflix dla seniora – jak korzystać z platformy VOD, co można obejrzeć?

3831
Netflix na telewizorze

Dzisiaj jest wiele możliwości oglądania seriali i filmów. Nie trzeba tylko i wyłącznie polegać na tym, co prezentowane jest w telewizji. Dzięki platformom VOD ma się możliwość zamawiania lub wybierania spośród ogólnodostępnych materiałów. Jednym z tego typu serwisów jest Netflix.

Czym jest Netflix?

Netflix to internetowa wypożyczalnia, dzięki której – po wpłaceniu abonamentu – ma się nieograniczony dostęp do seriali i filmów. Warto jednak zaznaczyć, że aby móc z niej skorzystać, należy też mieć Internet. Działa to na tej samej zasadzie co znane platformy, jak VOD.pl, Player.pl, Ipla, jednak daje dostęp do produkcji z całego świata. Oczywiście dostęp do oferty Netflixa jest zależny od kraju, w jakim się mieszka. Wszystko z uwagi na licencje i prawne regulacje pomiędzy platformą, a producentami określonych produkcji. Największy wybór mają w USA. To, co przekonuje do Netfixa to przede wszystkim to, że w momencie premiery sezonu serialu, od razu cały jest dostępny dla widzów. Nie muszą więc czekać na kolejne odcinki. Oglądają w swoim tempie. Wielu „na jedno posiedzenie”. Jest to jednak coś, co może sprawić, że mając do dyspozycji różne platformy VOD, postawi się właśnie na Netflix.

Jak korzystać z Netflixa?

Jak już wspomniano, aby móc korzystać z Netflixa, konieczny jest dostęp do Internetu. Tak więc, zanim zdecyduje się na tego typu krok, dobrze jest się upewnić, czy ma się w ramach, np. umowy z dostawcą telewizji kablowej, także internet lub czy jest się w posiadaniu jakiekolwiek innego źródła sieci.

Z platformy VOD korzystać można na różnych urządzeniach. Można oglądać seriale i filmy za pośrednictwem przeglądarki internetowej na komputerze lub laptopie. Jeśli posiada się smart TV, to jest opcja pobrania aplikacji i zalogowania się do niej na telewizorze. Tak samo w przypadku smartfona. Wykorzystać w tym celu można też PlayStation, Xbox, odtwarzacz Blu-ray.

Po zalogowaniu się do Netflixa, można wybierać spośród wielu seriali, filmów, programów dokumentalnych. Sortować można ofertę po gatunkach, kraju produkcji, ale i uwzględniając to, czy jest dostępna wersja z polskim lektorem lub z polskimi napisami. To często bowiem może być problematyczne. Niby ma się dostęp do seriali, filmów i programów, które ogląda się na całym świecie, ale bywa tak, że wymagana jest wówczas znajomość języka obcego.

Netflix dla seniora

Właśnie z uwagi na powyższe, a więc brak polskiego języka, oferta Netflixa dla seniorów jest nieco uboższa. Bywa i tak, że nawet jeśli serial, film lub program, jest dostępny z polskimi napisami, to i to będzie problematyczne dla seniora. Czytanie na ekranie jest męczące, trzeba wytężać wzrok, a jeszcze jak się ma telewizor daleko od kanapy, wówczas może stanowić to niemalże wyzwanie.

A czy na Netflixie są seriale, filmy i programy, które mogą spodobać się seniorowi? Oczywiście! Ma się możliwość wyboru spośród wielu produkcji. Jednak problem jest taki, że nie da się sprawdzić, co jest dostępne inaczej, niż logując się na konto. W sieci są co prawda spisy, ale należy uważać. Oferta Netflixa w USA, w Niemczech czy w Anglii, różni się od tego, co dostępne jest w Polsce.

Prawda jest jednak taka, że na Netflixie są produkcje poruszające różne zagadnienia, dziejące się w różnych czasoprzestrzeniach. Są to seriale wciągające, które zbierają pochlebne opinie. Platforma umożliwia też dostęp do filmów i programów. Dzięki temu ma się możliwość wyboru spośród wielu znanych, ale i mniej znanych produkcji.

1 KOMENTARZ

  1. Mam Netflixa i oglądam tam czasami seriale. Bardzo podobała mi się Ania z Zielonego Wzgórza. Szkoda, że tylko jeden sezon jest. A i bajki wnuczętom można puścić, takie jak w kinie. Lepsze to niż ta ciągle zacinająca się telewizja naziemna. Przynajmniej u nas tak jest, zwłaszcza przy niepogodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here