Strona główna Senior za kółkiem Usuwanie wgnieceń po gradobiciu, czy drobnej stłuczce – samemu czy z pomocą...

Usuwanie wgnieceń po gradobiciu, czy drobnej stłuczce – samemu czy z pomocą specjalisty?

2037
jak usunąć wgniecenia w samochodzie

Wgniecenia w powłoce blacharskiej samochodu nie tylko szpecą pojazd, ale też w znaczny sposób decydują o obniżeniu jego rynkowej wartości. Co zrobić kiedy na naszym aucie pojawią się uszkodzenia?

Jakie są skuteczne metody usuwania wgnieceń bez lakierowania?

Drobne kolizje drogowe, opady gradu czy zsuwające się z powierzchni dachu połacie śniegu skutkują zazwyczaj niewielkimi wgnieceniami karoserii, które nie prezentują się korzystnie. Część osób nie wie, że alternatywą dla długotrwałych i kosztownych usług blacharskich jest usuwanie wgnieceń bez lakierowania. Skuteczność takich metod pozwala zachować pełną wartość pojazdu, jednak czynność musi zostać wykonana w sposób profesjonalny, przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Usuwanie wgnieceń warto zlecić mechanikom z wgniecenia.pl, którzy zastosują właściwą technikę dostosowaną do rodzaju powstałych uszkodzeń.

Istotne, że zabieg można wykorzystać jednie w przypadku kiedy nie doszło do naruszenia powłoki lakierniczej. Jedną z metod naprawy wgnieceń po gradobiciu, czy drobnej stłuczce jest technologia wypychania powstałych wgnieceń na masce, drzwiach, błotniku czy klapie bagażnika. Prostowanie odbywa się przy pomocy wypychaczy blacharskich, hebli oraz łańcuchów, jest zalecane kiedy uszkodzenia nie mają ostrych załamań.

W przypadku braku możliwości usuwania wgnieceń od spodu blachy stosuje się technikę wyciągania wgłębień. Mechanik nakleja specjalny tzw. grzybek w miejsce uszkodzenia, następnie za pomocą pistoletu aplikuje klej termopotliwy i wyciąga wgniecenie.

Kiedy nie można zastosować technologii wypychania i wyciągania można rozważyć metodę panelową, która pozwala na naprawę samochodu, w sytuacji kiedy doszło do odprysków lakieru.

Czy warto samodzielnie usuwać wgniecenia po gradobiciu, czy drobnej stłuczce?

Usuwanie wgnieceń na własną rękę wiąże się ze sporym ryzykiem niepowodzenia zabiegu. Trzeba zawsze pamiętać, że potrzebna jest tutaj wiedza, którą metodę należy wykorzystać oraz wprawa i doświadczenie.

W warunkach „domowych” brakuje zazwyczaj potrzebnych do przeprowadzenia naprawy narzędzi, które też często są niewłaściwie i nieumiejętnie dobierane do zabiegu. Samodzielne usuwanie wgnieceń może skutkować uszkodzeniem powłoki lakierniczej, co znacznie zwiększa koszty późniejszej naprawy przez fachowców.

Zalety usuwania wgnieceń z pomocą specjalisty

Niewątpliwą zaletą usuwania wgnieceń z pomocą specjalisty jest możliwość przywrócenia uszkodzonego pojazdu do stanu sprzed kolizji. Brak konieczności lakierowania samochodu przekłada się na jego rynkową wartość, która nie ulega obniżeniu.

Wyciąganie wgnieceń nie wymaga demontażu fragmentów pojazdu i ingerowania w elementy tapicerki, taka metoda pozwala na naprawę rozległych, uszkodzonych powierzchni. Wyrównywanie wgłębień przez mechaników w warsztacie to duża oszczędność czasu, czas naprawy to maksymalnie jeden dzień. Niektóre, profesjonalne firmy oferują również serwis mobilny czyli naprawę u klienta.

Nie bez znaczenia jest też aspekt ekonomiczny, ponieważ usuwanie wgnieceń bez lakierowania to wydatek około połowę mniejszy niż naprawa blacharsko-lakiernicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here