Strona główna Senior za kółkiem Tylna belka w Peugeot 206 – najczęstsze objawy uszkodzenia. Czy tylną belkę...

Tylna belka w Peugeot 206 – najczęstsze objawy uszkodzenia. Czy tylną belkę można naprawić samemu?

4791
peugeot-samochód

Wielu z nas wydaje się, że znamy się na wszystkim. Jednak czasem warto zdać się na specjalistów, szczególnie jeśli chodzi o naprawę przedmiotów, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo, takich jak samochód marki Peugeot 206. Wcześniej jednak powinniśmy poznać objawy uszkodzenia elementów tylnego zawieszenia w tym pojeździe, a także dowiedzieć się czy można jeździć z uszkodzoną belką skrętną?

Tylna belka w Peugeot 206

Peugeot 206 to jeden z najlepiej sprzedających się modeli tego francuskiego producenta. Wyróżnia go przede wszystkim przestronne wnętrze i niezwykły komfort jazdy, jednak jak każdy samochód ma swoje wady. Tylne zawieszenie Peugeot 206, zbudowane w oparciu o belkę to konstrukcja pozwalająca na bezpieczną jazdę, pod warunkiem, że będziemy dokonywać okresowej wymiany łożysk. Jeżeli zaniedbamy uszkodzenia tej konstrukcji, konieczna będzie wymiana lub przynajmniej regeneracja tylnej belki, która nie należy do najprostszych czynności. Peugeot 206 jest skonstruowany w dość skomplikowany sposób, dlatego z uszkodzeniem tylnej belki najlepiej zgłosić się do specjalistów, takich jak wymianatylnejbelki.pl/cena-naprawy-belki/naprawa-tylnej-belki-peugeot/peugeot-206, którzy wykonają to sprawnie i szybko.

warto zerknąć:  Peugeot 206… i uciążliwa regeneracja tylnej belki

samochód-zawieszenie-tylna-belka

Objawy uszkodzenia tylnej belki

Początkowo uszkodzenie te nie objawia się w żaden konkretny sposób, który moglibyśmy zauważyć. Elementy tylnej belki ulegają korozji przez wilgoć, która prawdopodobnie spowodowana jest niedopracowanym systemem uszczelnienia. Jeśli w porę zdecydujemy się na regenerację tylnej belki w Peugeot 206, zostanie to zastąpione lepszym uszczelnieniem, które będzie redukować ilość wilgoci. Do pierwszych zauważalnych objawów uszkodzenia tylnej belki należą piski łożysk tylnej osi, co może doprowadzić do nieodwracalnych szkód. Warto także zwrócić uwagę na odchylenie górnej części kół na zewnątrz nadkola oraz nierównomierne zużywanie się bieżnika, co również powinno dać nam do myślenia i sprawić, że jak najszybciej zgłosimy się do pobliskiego mechanika. Trzeba także pamiętać, że nie możemy bagatelizować objawów uszkodzenia tulei tylnej belki, ponieważ w ten sposób stwarzamy zagrożenie dla siebie, a także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Naprawa tylnej belki, czy można zrobić to samemu?

Jak już wcześniej wspomniałem naprawa tylnej belki nie należy do najprostszych rzeczy. Bez posiadania odpowiednich narzędzi oraz niezbędnej wiedzy w tym temacie, trudno będzie samodzielnie naprawić takie uszkodzenie. Tylne zawieszenie w Peugeot 206 zostało skonstruowane w dość skomplikowany sposób, dlatego mogą go naprawić tylko profesjonaliści, dla których pęknięta belka w samochodzie to chleb powszedni.

warto zerknąć:  Peugeot 206… i uciążliwa regeneracja tylnej belki

Regeneracja tylnych belek

Jazda z uszkodzoną tylną belką może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku, dlatego w takiej sytuacji tylne zawieszenie warto poddać regeneracji. Polega ona m.in. na demontażu wahaczy i podstawy tylnego zawieszenia oraz wprasowaniu czopów. Specjaliści pokrywają także tylną belkę specjalną powłoką antykorozyjną oraz montują łożyska dedykowane do osi Peugeot 206 a także drążki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here