Strona główna Finanse i Prawo Jakie są najlepsze promocje bankowe dla seniorów?

Jakie są najlepsze promocje bankowe dla seniorów?

1305
Konto bankowe dla seniora

Seniorzy to ważna grupa, korzystająca z usług bankowości. Jeszcze do niedawna nie tak wiele starszych osób posiadało swoje własne rachunki bankowe, często przyjmując emeryturę czy rentę od listonosza. Te czasy odeszły jednak w niepamięć i większość seniorów albo posiada własne konto bankowe, albo planuje je założyć.

Jakie jest najlepsze konto dla seniorów?

Seniorzy, którzy chcą wybrać najlepsze konto bankowe, powinni zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Jak wynika z badań, starsze osoby w bankowości przede wszystkim stawiają na wygodę i prostotę użytkowania. Według dostępnych danych, z samej bankowości internetowej przynajmniej raz w tygodniu korzysta aż 68 procent seniorów, natomiast nie dotyczy to bankowości mobilnej (tę użytkuje mniej niż połowa użytkowników). Internetowe konto bankowe dla seniora powinno mieć prosty interfejs i funkcje, które są jasno i wyraźnie opisane.

Będąc osobą po 60. roku życia i planując otworzenie rachunku, warto zwrócić uwagę także na specjalne premie i bonusy, które można dostać za to. W wyborze odpowiedniego konta dla seniora przydatny będzie ranking promocji bankowych na stronie: https://zgarnijpremie.pl/ranking-promocji-bankowych. Dzięki aktualnym zestawieniom dowiesz się, który bank oferuje najlepsze promocje oraz co możesz zyskać, wybierając dany produkt.

Wybrane promocje bankowe dla seniorów

Jest kilka banków, które oferują dobre konta internetowe dla seniorów, ale w istocie mało placówek proponuje konto stricte dla osób starszych. Wyjątkiem jest Banko Pocztowy z kontem Aktywny Nestor. Innych spersonalizowanych ofert stricte dla seniorów nie ma, lub też nie są tak popularne, natomiast naiwnością byłoby twierdzić, że banki nie mają świadomości potencjału taki licznej grupy klientów. Seniorom poleca się więc konta bankowe, które odpowiadają na ich potrzeby – są proste w użytkowaniu, bezpłatne, a sposób ich założenia nie jest skomplikowany i nie wymaga podpisywania ogromnej ilości papierów. Odpowiednie dla seniorów konta bankowe ujęte w atrakcyjne promocje oferuje między innymi Satander z produktem Konto Jakie Chcę, który oferuje premię w łącznej wysokości 450 złotych, przy czym 150 złotych jest do wydania w sklepach (Biedronka lub RTV Euro AGD). Intratną promocją jest także oferowane przez Alior Bank Konto Jakże Osobiste, w której łączna premia pieniężna za założenie konta to nawet 200 złotych, a także Konto 360º w banku Millennium, gdzie premia może wynieść nawet 360 złotych.

Czego mogą dotyczyć promocje bankowe dla seniora?

Wskazane powyżej promocje bankowe dotyczą głównie rachunków bankowych. Jest tak nieprzypadkowo – u 95 procent seniorów to właśnie konto osobiste jest najczęściej wybieranym produktem bankowym. Jednorazowa premia za założenie konta jest więc w tym przypadku niezwykle intratną propozycją. Czego jeszcze mogą dotyczyć promocje bankowe? Obecnie wiele placówek staje do wyścigu o pozyskiwanie nowych klientów, promocjom może więc podlegać niemal wszystko. Korzystając z odpowiedniego rankingu, możesz uzyskać bonus za skorzystanie z karty kredytowej czy nawet wzięcie kredytu. Odpowiedni ranking pozwoli Ci nie tylko wybrać najbardziej intratną ofertę, ale również skorzystać z oferowanych przez banki promocji.

Czy łatwo jest założyć konto osobiste dla seniora?

Samo założenie konta bankowego nie powinno nigdy stanowić trudności, w praktyce jednak bywa z tym różnie. Korzystając z rankingów dostępnych na Internecie, możesz wybrać odpowiednią ofertę i natychmiast przekierować swoje działania na stronę konkretnej placówki, gdzie online założysz konto w oparciu o wybraną promocję. Wiele rankingów, na przykład wskazany już Zgarnij Premię, wskazuje dodatkowo poziom trudności przy jego zakładaniu.

Mimo to wielu seniorów decyduje się na to, aby założyć konto osobiste w placówce bankowej. Wydaje się to bardziej transparentne, a kontakt z konsultantem sprawia, że można się o wszystko wypytać. Jednak jeśli jesteś biegły w obsłudze Internetu, lub masz pomoc w postaci młodszej osoby, warto skorzystać z wybranego rankingu i założyć konto internetowe online.

2 KOMENTARZE

  1. Wydaje mi się, że seniorzy są najbardziej wykluczoną grupą społeczną pod tym względem. Dla studentów jest mnóstwo ofert, a dla ludzi starszych bardzo niewiele. Mniej się też o tym mówi i nagłaśnia. Bardzo to przykre.

    • Tak to prawda. Totalnie zapomina się o starszych ludziach, jakby w ogóle nie istnieli. Warto to zmienić, bo społeczeństwo się starzeje i seniorów będzie coraz więcej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here