Strona główna Zdrowie i Choroby Jakie podajniki na papier, mydło sprawdzą się w sanatorium?

Jakie podajniki na papier, mydło sprawdzą się w sanatorium?

1281
toaleta

Właściwe wyposażenie toalety w sanatorium pozwala na zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa i ustrzeżenie pensjonariuszy przed chorobami zakaźnymi. Jaki podajnik na papier i mydło powinny znaleźć się w miejscu publicznym? Oprócz tego wskazujemy, jakie inne elementy obowiązkowo powinny być w takiej toalecie.

Jakie podajniki na papier do sanatorium?

Podajniki na papier toaletowy wykorzystywane w sanatoryjnych toaletach mogą różnić się między sobą kształtem (kwadratowe, okrągłe), materiałem wykonania (plastik, metal), przeznaczeniem (do papieru w rolce, w listkach), a także posiadać dodatkowe funkcjonalności np. zamek zabezpieczający przed kradzieżą środków higienicznych, warto zdecydować się na niego, wybierając model do publicznej toalety. Wysokiej jakości, funkcjonalne podajniki na papier zapewni silcopolska.pl. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, aby były one:

  • trwałe,
  • dopasowane pojemnością do wymiarów pomieszczenia oraz do częstotliwości odwiedzania go przez pensjonariuszy,
  • modelem z zaokrąglonymi rogami – jest łatwiejszy do utrzymania w czystości,
  • łatwe, intuicyjne w obsłudze.

Podajniki na mydło idealne do sanatorium

Kolejnym z kluczowych, zaraz obok podajnika na papier toaletowy, elementów wyposażenia toalety w sanatorium jest pojemnik na mydło. Na rynku znaleźć można podajniki dozujące mydło w płynie, w sprayu bądź mydło w piance. Warto zaznaczyć, że najbardziej wydajną opcją jest spray. Decydując się na wybór dozownika mydła do sanatoryjnej toalety, warto zwrócić uwagę na jego pojemność, by była dostosowana do natężenia ruchu w danym miejscu. W zależności od rozmiarów pomieszczenia mogą być montowane na blacie lub na ścianie. Obydwa rozwiązania są praktyczne i pozwalają na zachowanie wysokiego poziomu higieny. Bardzo dobrym pomysłem jest wybór automatycznego podajnika, który nie wymaga dotykania pojemnika w celu wyciśnięcia mydła. Uruchamia się on po podłożeniu dłoni pod dozownik. Bardzo higieniczne są również podajniki na mydło uruchamiane łokciem, jednak ich obsługa, zwłaszcza dla starszych osób, może być nieco kłopotliwa. Podobnie jak w przypadku podajnika na papier należy pamiętać, aby dozownik był trwały i łatwy do utrzymania w czystości i napełniania.

Co jeszcze przyda się w toalecie w sanatorium?

Papier toaletowy oraz mydło to nie jedyne środki czystości, z których korzysta się w sanatoryjnej toalecie. Warto zadbać o właściwy podajnik do ręczników papierowych, służących do osuszania dłoni po umyciu. Dobrym wyborem będą zarówno ręczne, jak i automatyczne modele. W publicznej toalecie nie może także zabraknąć suszarki do rąk, która będzie stanowiła alternatywę dla ręczników. W związku z pandemią koronawirusa kładziemy większy nacisk na dezynfekcję, dlatego w miejscach publicznych powinny znaleźć się środki dezynfekujące (mydła, pianki czy spraye), pozwalające gościom na usunięcie wszelkich drobnoustrojów z dłoni. To dobry pomysł nie tylko w czasie pandemii, ale i na co dzień. Innymi elementami, których nie może zabraknąć w toalecie w sanatorium, są również: kosz na śmieci (w kabinach jeżeli są wydzielone i w okolicy umywalki), szczotka do WC oraz specjalne barierki, które ułatwiają samodzielne skorzystanie z toalety osobom niepełnosprawnym i o ograniczonej sprawności ruchowej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here