Strona główna Czas dla siebie i Hobby Jak zorganizować Złote Gody? 50. rocznica ślubu

Jak zorganizować Złote Gody? 50. rocznica ślubu

5410
starsze małżeństwo

Rocznica ślubu to ważne wydarzenie. Oczywiście najwięcej emocji budzi ta pierwsza, piąta, dziesiąta, choć warto świętować każdego roku. Jednak Złote Gody zasługują na specjalne podejście. Wszak oznaczają wspólne przeżycie połowy wieku. Jak zorganizować obchody 50. rocznicy ślubu?

Czym są Złote Gody?

Złote Gody to właśnie określenie na 50. rocznicę ślubu. Nazwa ta jest nieprzypadkowa. Złoto – jeden z najszlachetniejszych metali jest symbolem ogromnej wartości. Przeżycie wspólnie 50 lat to nie lada wyczyn. Dzisiaj szczególnie wydaje się czymś trudnym do osiągnięcia, gdy tak wiele jest rozwodów, późno wychodzi się za mąż, a i choroby cywilizacyjne przyczyniają się do skracania życia. Tak więc Złote Gody to wyjątkowa okazja, która aż prosi się o odpowiednią oprawę.

Jak zorganizować Złote Gody?

Wiele osób zastanawia się, czy Złote Gody to powód do wyprawiania hucznej imprezy, czy jednak lepsze jest spotkanie w gronie najbliższych. Tutaj nie ma co próbować spełniać oczekiwań innych. Jeśli zdrowie nie dopisuje, nie ma co się silić na odprawianie mini wesela. Jeśli jednak jest się w pełni sił, warto o tym pomyśleć. To okazja, by podkreślić ważność tego wydarzenia.

Złote Gody to okazja to odnowienia przysięgi małżeńskiej. Warto skorzystać z takiej możliwości. Wówczas idealnie jest postawić na stroje kojarzące się z Parą Młodą, podjechać przybranym samochodem. Co istotne, za wspólne przeżycie 50 lat otrzymuje się medal od Prezydenta RP. Wręczany jest na małej uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego przez jego kierownika. To również dobra okazja, by rozpocząć świętowanie.

Przyjęcie na Złote Gody

Najlepiej z okazji 50. rocznicy ślubu, jest zorganizować przyjęcie w restauracji. Wówczas nie trzeba martwić się gotowaniem, pieczeniem, brakiem miejsca dla wszystkich gości. Wystarczy zrobić listę gości, wybrać lokal, zdecydować się na konkretne menu. Dzięki temu z pewnością trafi się w gusta imprezowiczów, jak i osób, które rzadziej jedzą na mieście. Jubilaci lub ich bliscy odpowiedzialni za organizację przyjęcia, nie powinni zapomnieć o torcie. Jeśli zdrowie pozwala, a wśród zaproszonych gości są osoby, które lubią imprezy taneczne, wówczas dobrze jest pomyśleć o lokalu z parkietem i zatrudnieniu DJ-a lub zespołu muzycznego. Wówczas będzie to mini wesele, wspomnienie tego sprzed pięćdziesięciu lat.

Można też zorganizować przyjęcie w domu. Wówczas nawet, jeśli nie ma się czasu i sił na gotowanie czy pieczenie, istnieje możliwość najęcia firmy cateringowej. Tylko organizując przyjęcie w domu trzeba zawęzić liczbę gości, a i możliwość tańczenia jest znacznie ograniczona. Chociaż wiele zależy od metrażu mieszkania/domu. Jeśli jednak z jakichś powodów nie jest możliwe zorganizowanie przyjęcia w restauracji czy innym tego typu lokalu, to lepiej postawić na imprezę w domu niż w ogóle z niej zrezygnować.

Prezent na 50. rocznicę ślubu

A co kupić jako upominek? Najlepiej to, co kojarzy się z okazją. Tak więc można pomyśleć o zakupie 50 róż, czy postawić na coś wykonanego ze złota. Może być to na przykład jakaś statuetka. Warto postawić też na upominki w stylu podwójny bilet do teatru, czy na jakieś Day SPA, wycieczkę. Istotne jest, by prezent dopasować jednak do możliwości seniorów.

2 KOMENTARZE

  1. Dożyć wspólnie tyle lat… To marzenie wielu zakochanych. Często jednak choroby nie pozwalają na to. Jakby mi to było dane, to na pewno zrobiłabym imprezę! Byłam nawet na takiej u znajomych w pięknym lokalu. Jedzenie smaczne, miło było wyjść z domu i posiedzieć z ludźmi, świętować taką okoliczność!

  2. Moim zdaniem ważny jest wybór odpowiedniego prezentu. Co wybieracie jeśli chodzi o 50 rocznicę ślubu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here