Strona główna Dom i Ogród Czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Zdrowy dom dla osób starszych

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Zdrowy dom dla osób starszych

1626
zanieczyszczenia-oczyszczacz-powietrza

Zdrowie to podstawa, a schorowani seniorzy wiedzą o tym najlepiej. Jedną z przyczyn wielu chorób jest wdychanie niezdrowego, zanieczyszczonego powietrza. Jak z tym walczyć? Na przykład korzystając z oczyszczacza powietrza. Czym jest te urządzenie i czy naprawdę warto je kupić?

Oczyszczacz powietrza – co warto wiedzieć?

Coraz częściej słyszy się o fatalnym stanie powietrza w Polsce, który ma duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Jednym ze sposobów na walkę ze szkodliwymi substancjami zawartymi m.in. w smogu jest oczyszczacz powietrza. Te urządzenie, to najprościej mówiąc, wentylator, który filtruje powietrze i usuwa z niego różne zanieczyszczenia. Oczyszczacz powietrza może uchronić nas nie tylko przed smogiem, ale także kurzem czy alergenami.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Czy oczyszczacz powietrza rzeczywiście działa? Czy to kolejny marketingowy wymysł? Wiele osób, które posiadają takie urządzenia w swoim domu, potwierdza, że dzięki działaniu oczyszczacza, oddycha i śpi im się o wiele lepiej. Poza tym oczyszczacz powietrza to prawdziwe zbawienie dla alergików, ponieważ usuwa on zanieczyszczenia z powietrza wdychanego, w którym znajdują się składniki uczulające.

Inne zalety oczyszczacza powietrza to neutralizacja nieprzyjemnych zapachów oraz redukcja zanieczyszczenia pochodzącego od papierosów. Dlatego te urządzenie świetnie sprawdzi się w domu osób palących. Oczyszczacz filtruje szkodliwe substancje pochodzące z dymu tytoniowego, a dodatkowo niweluje nieprzyjemny zapach papierosów. Te urządzenie będzie dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osoby palącej, ale także biernych palaczy, którzy narażeni są na oddychanie niezdrowym powietrzem.

dym-papieros-oczyszczacz-powietrza

Oczyszczacz powietrza dla seniora

Osoby starsze najczęściej mają słabą odporność, dlatego w ich domu również sprawdzi się oczyszczacz powietrza. Większość filtrów bez problemu radzi sobie z bakteriami, grzybami i pierwotniakami. Dzięki czemu oczyszczacz powietrza chroni seniorów przed chorobami płuc, układu krążenia i zmniejsza ryzyko infekcji. Ponadto niektóre rodzaje oczyszczaczy posiadają funkcję jonizacji kationowo-anionowej, przez co neutralizują wirusy i alergeny, wnikając do dywanów, mebli i tkanin. Warto również wspomnieć, że oczyszczacz powietrza zmniejsza ilość kurzu w mieszkaniu, a co za tym idzie, nie musimy tak często sprzątać.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza

W sklepach dostępne są także oczyszczacze z funkcją nawilżania. Takie urządzenie sprawdzi się szczególnie w sezonie grzewczym, gdy powietrze w mieszkaniu jest bardzo suche. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że optymalny poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu powinien wynosić około 40-60%. Jeżeli jest on niższy, to będziemy odczuwać jego negatywne skutki, takie jak sucha skóra czy elektryzujące się włosy. Ponadto odpowiednio nawilżone powietrze okaże się dużo przyjemniejsze w oddychaniu i zdrowsze.

1 KOMENTARZ

  1. Już nieraz myślałam o zakupie takiego oczyszczacza. Te porządniejsze kosztują dosyć sporo, ale zdrowie warte jest każdej ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here