Strona główna Moda seniora Jak ubrać się na rodzinną uroczystość? Sukienki, garsonki, kostiumy dla 60-latki?

Jak ubrać się na rodzinną uroczystość? Sukienki, garsonki, kostiumy dla 60-latki?

2699
Starsza kobieta w kapeluszu

Wybór stroju niewątpliwie zależeć będzie przede wszystkim od okazji, na którą się udajemy, dlatego nie bez znaczenia jest jego odpowiednie dopasowanie. Nie inaczej jest w przypadku różnego rodzaju rodzinnych uroczystości, na których warto zaprezentować się szykownie. Osoby starsze mogą mieć z tym większy problem, ale warto po prostu wiedzieć, na co zwracać uwagę. Jakie stroje na rodzinne uroczystości będą odpowiadać kobietom 60+? Na jakie okazje zakładać sukienki, garsonki czy kostiumy?

Jak się ubrać na uroczystości rodzinne?

Każda uroczystość wymaga odpowiedniego przygotowania i nie inaczej jest w przypadku imprez rodzinnych jak wesela, chrzty czy urodziny. Niezależnie od wieku, warto się zaprezentować dobrze, a więc i elegancko, co pozwoli na zachowanie powagi sytuacji, ale nie tylko. Odpowiedni strój to nasza wizytówka, a nawet po 60-tce można ładnie wyglądać, trzeba się tylko nieco bardziej postarać. Nie brakuje eleganckich kreacji, które sprawdzą się na wiele różnych uroczystości, a dobór odpowiedniej sukienki, garsonki czy kostiumu może stworzyć niepowtarzalny wizerunek.

Na jakie okazje wkładać sukienkę?

Sukienki to strój niezwykle uniwersalny i kobiecy, a biorąc pod uwagę znaczną liczbę krojów i fasonów, z łatwością można dopasować je do każdej uroczystości rodzinnej. Podstawą będzie tutaj przede wszystkim zwrócenie uwagi na charakter imprezy, na jaką się udajemy. Sukienkę na wesele pomoże wybrać artykuł na maxmag.pl, przy czym warto pamiętać, by wybierać kroje klasyczne i niezbyt wyzywające, za to z powodzeniem sprawdzą się jasne, wesołe kolory. Poza tym, urodziny, chrzty, pogrzeby, także wymagają właściwego dopasowania. Najlepiej sprawdzą się kroje trapezowe, ale również i ołówkowe i lekko rozkloszowane – najlepiej jednak stawiać na prostotę, która jest kwintesencją elegancji i uniwersalności

warto zerknąć:  Sukienka na wesele dla 60 latki, weselne stylizacje dla starszych pań

Garsonki i uroczystości rodzinne – kiedy?

Garsonki zaliczane są do bardzo eleganckich strojów, które najczęściej reprezentują surowy klasyczny fason. To połączenie żakietu ze spódnicą lub sukienką, który najczęściej utożsamiane jest z zestawem służbowym i zazwyczaj posługują się nim kobiety jako strojem biznesowym. Z powodzeniem jednak może być wykorzystywany także w trakcie uroczystości rodzinnych o zróżnicowanym charakterze, ponieważ z czasem garsonka zaczęła przybierać także bardziej uniwersalnego znaczenia. Sprawdza się więc na co dzień, a na rynku można spotkać fasony zarówno o bardziej eleganckich krojach, jak i te casualowe (codzienne). Ślub, wesele, pogrzeb czy chrzest lub urodziny mogą być doskonałą okazją do założenia garsonki.

W jakich przypadkach sprawdzają się kostiumy?

Kostiumy pod wieloma względami przypominają garsonki, z tą różnicą, w tym przypadku mamy do czynienia z połączeniem marynarki z sukienką, spódnicą lub spodniami. Mają one charakter mocno biznesowy i ubierają je przede wszystkim kobiety pracujące, zwłaszcza na wyższych stanowiskach i takich, które wymagają zachowanie odpowiedniego dress codu. Mimo wszystko niekoniecznie trzeba je zakładać tylko na takie okazje, ponieważ z racji swojej elegancji i powagi sprawdzą się także w innych przypadkach, w tym większych uroczystościach rodzinnych. Kobiety powyżej 60 lat mogą więc z powodzeniem sięgnąć po kostium, który zostanie odpowiednio dopasowany do sylwetki, a tym samym prezentować się dobrze niezależnie od charakteru imprezy.

warto zerknąć:  Sukienki na wieczór dla Pań 60 plus - co wypada, co pasuje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here