Strona główna Moda seniora Figura a krój sukienki dla starszych pań. Jak dopasować sukienkę do figury?

Figura a krój sukienki dla starszych pań. Jak dopasować sukienkę do figury?

2133
Kobieca figura

Zarówno młodsze, jak i starsze panie cechują się dużą różnorodnością, jeżeli chodzi o posiadaną figurę. Szukając odpowiedniej sukienki, z pewnością należy wziąć pod uwagę właśnie kształt sylwetki, ponieważ w ten sposób strój leży lepiej. Na co zwracać uwagę? Jak dobrać krój sukienki do figury?

Jaki wpływ na dobór sukienki do figury?

Mówiąc krótko – ogromny. Niewłaściwie dobrana sukienka o niedopasowanym fasonie będzie po prostu leżała źle, niezależnie od tego, jak będzie piękna. Każda kobieta może pochwalić się nieco innymi kształtami, które sprawiają, że widoczne są zarówno walory, jak i pewne niedoskonałości. Jeżeli sukienkę nie się dopasuje do sylwetki, najczęściej fatalnie wpływa to na całościowy odbiór wyglądu. W przypadku pań starszych jest to szczególnie ważne, jako że z wiekiem zazwyczaj pojawia się coraz więcej niedoskonałości, jak choćby większy brzuszek, boczki i dodatkowe kilogramy.

Figura gruszki

Figura w typie gruszki charakteryzuje się tym, iż mamy tutaj do czynienia z wąskimi ramionami i drobnym biustem oraz zdecydowanie szerszym dołem – biodrami i udami. Dobierając sukienkę do takiej sylwetki, bardzo ważne jest przede wszystkim wyrównanie proporcji, czyli odciążenie góry i przeniesienie ciężaru na ramiona. Najlepiej będzie wybierać sukienki i spódnice w kształcie litery A z dekoltem w łódkę. Ważne będzie, aby materiał sukienki opływał ciało i był luźny, a nie opięty. Ramiona powinny być za to podkreślone, mogą być na nich dodatkowe zdobienia.

warto zerknąć:  Moda dla seniorek. Jakie sukienki dla starszych pań znajdziesz w sklepach?

Figura jabłka

Jeden z bardziej nielubianych kobiecych sylwetek. Panie o takich kształtach zazwyczaj mają dość wąskie ramiona, ale za to szersze biodra i wyraźnie odstający brzuch. Nie ma widocznej talii, a całe ciało wydaje się być zaokrąglone. Biust najczęściej jest dosyć duży i przy wyborze sukienki warto mieć to na uwadze, podobnie jak zgrabne nogi. Najlepiej wybierać sukienki i spódnice długości do kolana i decydować się na kroje rozkloszowane. Warto też postawić na pasek czy inne odcięcie w talii, warto wybierać przy tym kroje kopertowe.

Figura prostokąta

Prostokąt albo kolumna to najczęściej typ figury, który wyróżnia się bardzo słabym zarysowaniem sylwetki. Ramiona, talia i biodra są niemal w jednej linii, a biust jest mały lub średni. Wybierając sukienkę, istotne będzie więc wydobycie kobiecych kształtów, np. poprzez drapowania i liczne dodatki. Warto też postawić na delikatne paski i sznurki w okolicach talii, sprawdzą się też fasony w kształcie litery A rozkloszowane u dołu.

Figura kielicha

W przypadku kielicha mamy odwrócenie proporcji, czyli zdecydowanie szerszą górę niż dół. To oznacza, że na pierwszy plan wysuwają się ramiona oraz spory biust, za to talia i biodra są słabo zarysowane. Dobrze sprawdzą się sukienki z dekoltem V i lepiej wybierać te na grubych ramiączkach czy z rękawkami. Należałoby też dodatkowo podkreślić talię, choćby przez pasek. Nogi są zazwyczaj zgrabne, a więc też i warte podkreślenia.

warto zerknąć:  Sukienka na wesele dla 60 latki, weselne stylizacje dla starszych pań

1 KOMENTARZ

  1. Sama nie wiem, jaką to ja mam w końcu figurę. Na starość wisi tu i ówdzie i nie wiadomo w sumie, co ubrać. Im mniej podkreślone ciało tym bezpieczniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here