Strona główna Styl Życia Wózkowanna — do czego służy, dlaczego pomocna dla seniorów?

Wózkowanna — do czego służy, dlaczego pomocna dla seniorów?

997
Wózkowanna pomocna dla seniorów

Jesteś opiekunem osoby starszej z trudnościami w poruszaniu się i szukasz sprawdzonego rozwiązania, które podwyższyłoby komfort wykonywania czynności higienicznych przy seniorze? Przekonaj się, jakie zastosowanie ma wózkowanna i dlaczego warto z niej korzystać podczas opieki nad osobami z niepełnosprawnością ruchową.

Do czego służy wózkowanna?

Wózkowanna to rodzaj specjalistycznego mebla medycznego wykorzystywanego do wykonywania czynności związanych z higieną ciała osób, które mają znaczne trudności w poruszaniu się. Wózek kąpielowy dobrze sprawdza się podczas opieki nad pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi, niedowładami kończyn, niepełnosprawnością ruchową, a także osobami w podeszłym wieku. Praktyczna wózkowanna do obejrzenia na innow.pl może ułatwić transport i mycie seniorów, zapewniając wysoki komfort wykonywania czynności pielęgnacyjnych.

Dlaczego wózek kąpielowy jest pomocny dla seniorów?

Korzystanie z wózka kąpielowego dla niepełnosprawnych i seniorów przede wszystkim pozwala w dużym stopniu odciążyć opiekuna. Częste podnoszenie osoby, która nie może samodzielnie się poruszać, wymaga sporego wysiłku i jest niekomfortowe zarówno dla opiekuna zajmującego się seniorem, jak i samego pacjenta. Uchylne barierki wózkowanny umożliwiają sprawne przeniesienie starszej osoby na wózek kąpielowy. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju sprzęt medyczny sprawdzi się nie tylko w przypadku pacjentów całkowicie sparaliżowanych, ale również tych, którym poruszanie się sprawia sporo trudności.

Osoby w podeszłym wieku często cierpią na bóle stawów i mięśni, dlatego gwałtowne zmiany pozycji mogą być dla nich nieprzyjemne, a nawet narażać seniorów na dodatkowe urazy. Wykorzystanie wózka kąpielowego pod prysznic do wykonywania czynności związanych z pielęgnacją ciała starszych osób pozwala zadbać o ich komfort, ponieważ podczas mycia pacjent znajduje się w pozycji leżącej lub siedzącej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózkowannę dla seniorów?

Bardzo istotną kwestią jest odpowiedni dobór sprzętu do potrzeb opiekuna i jego podopiecznego. Na rynku dostępne są wózki kąpielowo-transportowe o stałej wysokości i z możliwością hydraulicznej lub elektrycznej jej regulacji. Ten drugi rodzaj wózkowanien wydaje się bardziej praktyczny, ponieważ pozwala dopasować wózek kąpielowy do wzrostu opiekunka oraz swobodnie zmieniać ułożenie ciała podopiecznego. Niektóre modele umożliwiają również ustawienie wanny w pozycjach Trendelenburga i anty-Trendelenburga (czyli tak, aby kończyny dolne pacjenta znajdowały się powyżej lub poniżej linii kończyn górnych).

Ważne jest również zwrócenie uwagi na stelaż wózka kąpielowego. Musi on być nie tylko odporny na korozję, ale również wytrzymały. Dobre rozwiązanie stanowi wybór wózkowanny z konstrukcją ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo o dużym udźwigu. Wózek kąpielowy służy również do transportu seniorów, którzy mają problemy z poruszaniem się, dlatego warto postawić na taki wyposażony w skrętne koła z indywidualnym systemem blokady.

Wózkowanna to niezwykle funkcjonalny mebel medyczny, który pozwala w komfortowych warunkach umyć osoby starsze z trudnościami w swobodnym poruszaniu się. Korzystanie z wózka kąpielowego odciąża kręgosłup opiekuna seniora i znacznie ułatwia wykonywanie wszystkich czynności pielęgnacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here