Strona główna Dzieci, Wnuki i Rodzina Opłatomaty bardziej przyjazne dla seniorów!

Opłatomaty bardziej przyjazne dla seniorów!

2355
pieniądze-opłaty-opłatomat

Kolejki w urzędach to już przeżytek. Dzięki nowoczesnym technologiom, w wielu miejscach dostępne są opłatomaty, w których można szybko i sprawnie dokonać niezbędnych formalności. Dowiedz się jak korzystać z tych samoobsługowych urządzeń, aby wygodnie rozliczyć najpotrzebniejsze opłaty.

Opłatomat ― do czego służy?

Opłatomat to tzw. automatyczna kasa samoobsługowa, dzięki której można zapłacić podatki, a także wnieść inną opłatę, np. za wydanie dowodu osobistego lub prawa jazdy. Jest łatwy w obsłudze, a do tego można w nim płacić zarówno gotówką jak i kartą. Ponadto za korzystanie z tego urządzenia nie jest pobierana żadna prowizja, a cały proces trwa bardzo krótko. Więcej szczegółów na temat wszechstronnego urządzenia jakim jest opłatomat poznasz na www.mera-systemy.pl/oplatomat. Znajdziesz tam także dokładne ilustracje i opis jego poszczególnych elementów.

Gdzie znajdują się opłatomaty?

Opłatomaty stają się coraz bardziej popularne. Najlepiej sprawdzają się w różnych urzędach, sądach, a nawet oddziałach bankowych i salonach operatorów komórkowych. Nic dziwnego, w końcu są świetnym sposobem na szybkie dokonanie opłaty, bez czekania w niekończącej się kolejce do okienka kasowego.

urząd-papiery-opłatomat

Opłatomat przyjazny dla seniora

Nie bój się nowoczesności! Świat idzie do przodu nie po to, aby ci zaszkodzić, a dla twojego komfortu i wygody. Opłatomaty są bardzo proste w obsłudze, wystarczy wykonywać polecenia, które pojawią się na wyświetlaczu automatycznej kasy. Ponadto większość z nich (w tym urządzenia stworzone przez firmę Mera Systemy) posiadają nie tylko ekran dotykowy, ale także dodatkową fizyczną klawiaturę idealną dla seniorów. Można w nich płacić zarówno gotówką jak i kartą, dzięki czemu nie musisz ze sobą zabierać większej ilości banknotów.

Opłatomaty są bardzo bezpieczne. Przed dokonaniem opłaty urządzenie poprosi cię o zeskanowanie dowodu osobistego lub podanie brakujących pięciu cyfr z numeru PESEL w celu twojej identyfikacji. Ponadto po dokonaniu opłaty automatyczna kasa natychmiastowo wydrukuje ci potwierdzenie płatności.

Wady i zalety opłatomatów

Opłatomaty są przede wszystkim bardzo szybkim i wygodnym urządzeniem. Dzięki nim zaoszczędzisz czas, który straciłbyś, czekając w urzędowej kolejce. Ponadto są także korzystną opcją dla właścicieli, którzy poprzez zamontowanie opłatomatów obniżą koszty swojej działalności. Urządzenia te automatycznie księgują wpłaty i dają możliwość na szybkie załatwienie spraw urzędowych. Mogą być jednak zagrożeniem dla kasjerów, którym w rzeczywistości odbierają etaty.

urzędnik-a-opłatomat

Technologia rozwija się z każdym dniem po to, aby usprawnić nasze życie. Zabiegane społeczeństwo nie ma czasu na wielogodzinne stanie w kolejkach tylko po to, by uiścić opłatę podatkową. Jednak nowoczesne urządzenia, takie jak opłatomaty, nie są kierowane wyłącznie do młodych ludzi, ale przede wszystkim do seniorów, dla których mają być sporym ułatwieniem i wygodą.

1 KOMENTARZ

  1. Hmmm a wiadomo gdzie są takie opłatomaty? Bo ja to w sumie tylko raz takie widziałem w urzędzie. Już bardziej popularne są te przy przystankach, choć w moim mieście jest ich i tak wciąż za mało :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here