Strona główna Czas dla siebie i Hobby Kluby seniora w Katowicach i okolicach – lista

Kluby seniora w Katowicach i okolicach – lista

1928
Emerytka siedząca na imprezie

Coraz więcej ludzi dożywa późnego wieku i z wielką ochotą korzysta z życia. Wiemy, że dla wielu z Was ważne jest, aby w starszym wieku pozostać aktywnym i wciąż zdolnym do nauki i odkrywania nowych rzeczy. Dlatego też, dla wielu emerytów, kluby dla seniorów są idealnym miejscem, gdzie mogą spotkać się z innymi ludźmi w ich wieku i cieszyć się różnymi aktywnościami. W tym artykule przyjrzymy się temu, co oferują kluby dla seniorów i jakie korzyści niosą dla ludzi starszych.

Katowickie Centrum Seniora – Klub „Senior+”

Katowickie Centrum Seniora – klub „Senior+” to miejsce dla wszystkich emerytów, którzy ukończyli 60 lat, w którym można skorzystać z kompleksowego wsparcia. Centrum oferuje specjalistyczne zajęcia, które pomogą rozwijać pasje i zainteresowania oraz nawiązywać nowe kontakty. Zajęcia obejmują codzienne spotkania przy kawie lub herbacie, zajęcia animacyjne/terapeutyczne, wycieczki, wyjścia do kina czy teatru oraz organizację różnych wydarzeń, takich jak Dzień Seniora czy święta. 

Klub znajduje się w samym centrum Katowic, przy ulicy Słowackiego 27.

Klub seniora „Atelier”

Klub Seniora „Atelier” to miejsce, gdzie członkowie mogą skorzystać z wielu ciekawych zajęć i aktywności, które pomagają rozwijać ich umiejętności i zdolności. Nie tylko mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach i doradztwie, ale również w wyjazdach i spotkaniach, gdzie mogą poznać nowych ludzi i zawrzeć nowe przyjaźnie. Ponadto klub oferuje zajęcia prowadzone przez specjalistów, co pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności w konkretnych dziedzinach.

Katowicki klub „Atelier” jest zlokalizowany na ul. Gierlotki 8 w Piotrowicach. 

Klub „Senior+” – Sobieskiego 3d w Sosnowcu

Klub został gruntownie wyremontowany i przystosowany do potrzeb seniorów. Składa się z dwóch sal – jednej wyposażonej w stoły i krzesła, a drugiej wypoczynkowej, gdzie znajdują się kanapy, fotel i telewizor. W klubie znajduje się także w pełni wyposażony aneks kuchenny i zaplecze sanitarne. Co ważne, cały obiekt jest bez barier architektonicznych, dzięki czemu poruszanie się po nim jest łatwe i wygodne również dla osób z niepełnosprawnościami.

Celem klubu jest zapewnienie wsparcia seniorom w wieku 60 lat i więcej, którzy nie są już aktywni zawodowo. Klub oferuje szeroki zakres usług, w tym uczestnictwo w prowadzonych zajęciach rozwojowych, szkoleniach, doradztwie oraz zajęciach prowadzonych przez specjalistów. Nie zabraknie również działań integracyjnych, takich jak wyjazdy i spotkania, które pozwalają na nawiązywanie nowych kontaktów i przyjaźni w środowisku lokalnym.

Klub seniora Chorzowskiego Centrum integracji Społecznej

Spotkania w klubie odbywają się dwa razy w tygodniu w miłej i przyjacielskiej atmosferze przy kawie i herbacie. Seniorzy, którzy odwiedzają CIS, mają również okazję rozwijać swoje różnorakie umiejętności manualne pod okiem fachowców. Gimnastyka, muzyka i śpiew dodają wigoru, a ogromne poczucie humoru, które towarzyszy klubowiczom jest widoczne w trakcie wycieczek oraz wieczorków tanecznych i balów karnawałowych.

Klub mieści się na ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie. 

Dyskusyjny Klub Seniora Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Dyskusyjny Klub Seniora spotyka się raz w tygodniu w poniedziałki o godzinie 10:00. Klub skupia zarówno członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jak i osoby spoza uniwersytetu i ma na celu uzupełnianie wykładowej działalności UTW poprzez rozmowy klubowiczów na określone tematy. Spotkania trwają od 1,5 do 2 godzin i na ogół bierze w nich udział około 25 osób. Członkowie klubu mają dostęp do różnych form aktywności, w tym zajęć kulturalnych i rekreacyjnych, organizowanych poza siedzibą klubu. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a dokumentacja działalności klubu jest prowadzona w „Kronice Klubu Seniora” oraz piśmie UTW „60+ Aktywność i Optymizm”.

Klub znajduje się na terenie Rudzkiego UTW na ul. Lwa Tołstoja 13.

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że w Katowicach i okolicach są kluby seniora, dzięki którym starsze osoby mogą ciekawie i aktywnie spędzać czas. Moja babcia korzystała z takiego klubu w Chorzowie i była bardzo zadowolona

  2. No ja już obszedłem wszystkie kluby seniora w Katowicach, więc fajnie się dowiedzieć, że jest jeszcze kilka opcji w okolicy. Chyba przejadę się do Sosnowca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here