Strona główna Miłość i Życie intymne Jak znaleźć miłość po sześćdziesiątce?

Jak znaleźć miłość po sześćdziesiątce?

2624
Zakochani seniorzy

Mówi się, że nigdy nie jest za późno na miłość. Tak też jest w przypadku osób 60+, które coraz częściej otwierają się na świat i chcą znów się zakochać. Z pomocą przychodzą im nowe technologie, dzięki którym szybciej można nawiązać nowe znajomości. Jak zatem znaleźć miłość po sześćdziesiątce?

Wyjazdy do sanatoriów

O wyjazdach do sanatoriów powstało już wiele legend, jednak prawdą jest, że można poznać tam wiele wartościowych osób w zbliżonym wieku. Myli się ten, że podczas takich „wczasów” można żywo dyskutować jedynie na temat chorób. Osoby po 60. mają o wiele więcej do zaoferowania niż znajomość popularnych w tym wieku schorzeń. Sanatoria również wychodzą z ciekawymi sposobami integrowania kuracjuszy. Organizowane są wieczorki zapoznawcze, imprezy okolicznościowe, wycieczki do pobliskich miejscowości. Warto wykorzystać takie okazje na poznanie osób, które mają już jakiś bagaż doświadczeń i patrzą na życie w podobny sposób jak my.

Ogłoszenia matrymonialne w gazetach

Starsze osoby chętnie czytają gazety, a w większości z nich, głównie w tych lokalnych, jest stałą rubryka matrymonialna, w której można zamieszczać anonse. To także dobry sposób na poznanie kogoś interesującego z najbliższej okolicy. Kluczową kwestią w tym przypadku jest napisanie na tyle atrakcyjnego ogłoszenia, żeby ktoś chciał nas poznać. Zazwyczaj jednak nie ma tu miejsca na romantyzm, ponieważ ogranicza nas limit znaków. Najważniejsze można jednak zawrzeć. Najlepiej napisać kogo się szuka, jakie powinien mieć cechy, w jakim być wieku i wspomnieć coś o sobie.

Spotkania dla seniorów

Wiele stowarzyszeń i instytucji organizuje spotkania aktywizujące dla seniorów. Można na nich zdobyć nową wiedzę, na przykład na temat obsługi komputerów czy korzystania z Internetu. Oprócz nabycia praktycznych umiejętności, jest też okazja do tego, by poznać nowych ludzi. Osoby zajmujące się organizacją takich spotkań aktywizujących często same wychodzą z propozycjami integracji. Świetną okazją do nauki, ale i poznania seniorów są uniwersytety trzeciego wieku, na które zapisuje się coraz więcej chętnych.

Randki dla seniorów w Internecie

Internet również jest dobrym miejscem do spotkań, także dla osób 60+. Wiele jest stron, na których można zamieścić ogłoszenie, które nie będzie ograniczane limitem znaków. Na stronach z anonsami matrymonialnymi można wstawić sporo informacji na swój temat, ale dołączyć także zdjęcia. To znacznie uatrakcyjnia profil kandydata. Osoby ze zdjęciem są bardziej wiarygodne i pisze do nich więcej osób.

Wielu seniorów korzysta także z portali społecznościowych typu Facebook czy NK. To świetna okazja nie tylko do poznania nowych osób, ale też do odświeżenia starych znajomości. Warto dołączyć do grup zrzeszających ludzi w podobnym wieku, o konkretnych zainteresowaniach, chodzących dawniej do tych samych szkół czy uniwersytetów. To może być dobry sposób na odnowienie więzi z osobami, które kiedyś były nam bliskie, ale życie potoczyło się inaczej i kontakt został zerwany. W końcu w każdym wieku jest jeszcze czas na miłość, wystarczy tylko dać sobie szansę.

2 KOMENTARZE

  1. wydaje mi się, że z tym szukaniem milosci w internecie to trzeba być bardziej ostrożnym. Tyle jest teraz o tych oszustwach, a starsza osobe nietrudno jest naciągnąć na pieniądze… juz chyba lepiej sie zapisac do jakiegos klubu seniora czy uniwersytetu trzeciego wieku, zeby kogos poznac.

    • Tak samo trzeba być ostrożnym, jak i w realu. Jeśli ktoś nowo poznany
      zaczyna gadkę o pieniądzach, o nagłych wydatkach i pożyczkach dla niego,
      to trzeba go zignorować. Tak w internecie, jak i w realu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here