Strona główna Czas dla siebie i Hobby Dlaczego warto dołączyć do klubu seniora, 5 korzyści

Dlaczego warto dołączyć do klubu seniora, 5 korzyści

1211
kobieta i mezczyzna seniorzy

Zapisanie się do klub seniora to zdecydowanie opcja, którą powinny rozważyć osoby starsze, które szukają sposobów na kreatywne i owocne spędzanie nadmiaru czasu wolnego. Co daje klub seniora? Poznaj 5 korzyści płynących z zajęć dla osób na emeryturze.

  1. Klub seniora to sposób na aktywne spędzenie czasu
  2. Zajęcia rozwijające zainteresowania
  3. W klubie seniora można nawiązać nowe znajomości
  4. Nowe umiejętności a klub seniora
  5. Spotkania seniorów sposobem na poprawę humoru

1. Klub seniora to sposób na aktywne spędzenie czasu

Seniorzy często są kojarzeni ze staruszkami, którzy każdy dzień spędzają tak samo. Jednak wiele osób na emeryturze odczuwa potrzebę prowadzenia aktywnego trybu życia. Taką możliwość stwarzają zajęcia w klubie seniora. Często stanowią one alternatywę dla oglądania seriali czy też powtórek popularnych programów telewizyjnych. W ramach spotkań w klubie seniora mogą być prowadzone m.in. zajęcia z jogi, warsztaty z tańca towarzyskiego czy też aerobik. Dzięki temu osoby starsze nie tylko miło spędzają czas, ale również dbają o swoje zdrowie.

2. Zajęcia rozwijające zainteresowania

Dołączenie do klubu seniora może być sposobem rozwijania pasji. Mitem jest, że osoby starsze nie mają żadnych zainteresowań. Wielu seniorów uwielbia grać w szachy lub karty, szydełkować lub śpiewać. Osoby na emeryturze, które mieszkają same, często mają problemy ze znalezieniem partnera do gry lub kogoś, kto podzielałby ich pasję. W takim przypadku świetną propozycją jest udział w zajęciach w klubie seniora.

3. W klubie seniora można nawiązać nowe znajomości

Nie da się ukryć, że wiele osób starszych cierpi z powodu samotności. Nawet jeśli co jakiś czas z wizytą do nich wpadną wnuki, to często doskwiera im niedosyt kontaktów społecznych. Klub seniora rozwiązuje ten problem. Regularne spotkania pozwalają nawiązać nowe przyjaźnie i wymienić się doświadczeniami. Spędzanie czasu w gronie rówieśników działa terapeutycznie na osoby w podeszłym wieku, które mieszkają same.

4. Nowe umiejętności a klub seniora

Kolejną zaletą klubu seniora jest możliwość nabycia nowych umiejętności. Wbrew pozorom wiele osób na emeryturze szuka miejsc, gdzie prowadzone są zajęcia samorozwojowe. Seniorzy często są wykluczani z niektórych sfer życia społecznego ze względu na brak potrzebnych umiejętności. W trakcie spotkań klubu seniora często odbywają się zajęcia z obsługi komputera i aplikacji mobilnych. Prowadzone są także warsztaty dotyczące kwestii cyberprzestępstw, oszustw czy też samoobrony.

5. Spotkania seniorów sposobem na poprawę humoru

Osoby starsze często czują się niepotrzebne, co może prowadzić do depresji. Dołączenie do klubu seniora pozwala temu zaradzić. Członkowie grupy często podejmują wiele inicjatyw i działań — takich jak wolontariat czy też zbiórka pieniędzy na określony cel — dzięki temu osoby starsze mają poczucie misji.

Dołączenie do klubu seniora może być ciekawym rozwiązaniem dla osób na emeryturze, które uwielbiają przebywać wśród ludzi i lubią aktywnie spędzać czas wolny. A jakie Ty dostrzegasz korzyści z zajęć w klubie seniora? Z niecierpliwością czekamy na Twoje propozycje.

3 KOMENTARZE

  1. Naprawdę warto dołączyć do klubu seniora! Moja babcia odżyła, poznała nowych znajomych i widzę, jak wróciła jej radość życia po tym jak zmarł dziadek. Namawiajcie swoich dziadków na kluby seniora, na pewno się nie zawiodą.

  2. No dla mnie dołączenie do klubu seniora było świetnym wyjściem, bo strasznie się już nudziłem w domu. Tylko te 4 ściany… ile można! Teraz mam przynajmniej z kim porozmawiać i jechać na ryby

  3. Zdecydowanie warto dołączyć do klubu seniora i najlepiej zrobić to jak najszybciej. Nie ma co siedzieć samemu w domu, trzeba poznawać nowych ludzi! Nawet będąc seniorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here